Kontakt

Rozwój regionu

Laur „Najlepszym z Najlepszych” – zgłoszenia i rekomendacje

Wyróżnieni podczas gali Laur

Laur „Najlepszym z Najlepszych” stworzono z myślą, by uhonorować tych spośród nas - mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla - którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej.

Według regulaminu Laur „Najlepszym z Najlepszych” powinny otrzymać osoby, instytucje lub firmy z regionu, które w ciągu 2022 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju oraz na świecie.

Do tej pory przyznawane były wyróżnienia związane m.in. z innowacjami i rozwojem, inteligentnymi specjalizacjami, nauką, polityką społeczną, kulturą, sportem, sztuką kulinarną, środowiskiem, turystyką czy zdrowiem.

Od 2003 roku Laurami nagrodzono już ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji czy przedsiębiorstw. Na liście znajdują się także laureaci, którzy na tę statuetkę zapracowali już po raz piąty, szósty a nawet siódmy.

W minionym roku w dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów. Specjalny Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymało Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (dawniej Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie). Doceniono je m. in. za kompleksowe leczenie schorzeń układu oddechowego.  

Zgłoszenia i rekomendacje do tegorocznej nagrody przyjmowane są do 30 grudnia 2022 roku.

Organizatorem inicjatywy jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

DO POBRANIA:
- Zarządzenie w sprawie ustanowienia „Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszym z Najlepszych" - pdf
- Zarządzenie w sprawie ustanowienia „Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszym z Najlepszych" - doc
- Regulamin konkursu o Laur „Najlepszym z Najlepszych”
- Formularz konkursowy
Załącznik do wniosku o przyznanie wyróżnienia o Laur "Najlepszym z Najlepszych" na przetwarzanie danych osobowych 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK