Kontakt

Rozwój regionu

Plany rewitalizacji – zapisz się na szkolenie

Ilustracja do tekstu - Fot.stockvault.net

Bezpłatne seminarium „Dochody jednostek samorządu terytorialnego na obszarze miejscowego planu rewitalizacji” odbędzie się 5 października 2022 roku w trybie online (w godz. 9.00-11.00).

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do skarbników i osób zajmujących się planowaniem budżetów gmin, podatkami od nieruchomości oraz rewitalizacją.

Seminarium jest związane z realizacją doradztwa strategicznego w ramach programu Plan Działań dla Miast. Modelowa lokalność. Jest wynikiem opracowania opinii prawnej dotyczącej podejścia do opodatkowania nieruchomości niezagospodarowanych zgodnie z planem miejscowym na obszarach rewitalizacji ustalonych uchwałami o wyznaczeniu o obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

Podczas przedsięwzięcia omówione zostaną zagadnienia:
1. Zasady opodatkowania obszaru miejscowego planu rewitalizacji.
2. Warunki pobierania dochodów budżetowych miejscowego planu rewitalizacji.
3. Wskaźniki finansowe jednostek samorządu terytorialnego w latach 2022-2023.
4. Finansowanie bieżących zadań komunalnych przez jednostki samorządu terytorialnego z uwzględnieniem miejscowego planu rewitalizacji.

Spotkanie poprowadzi dr Marcin Leśny z Kancelarii Prawnej Leśny i Wspólnicy.

Uczestnictwo jest bezpłatne i wymaga rejestracji, która będzie otwarta do 3 października 2022 roku pod adresem: https://www.survio.com/survey/d/D9O0H4I6V9I6S8B8G

Potwierdzenie rejestracji oraz link do spotkania zostaną przesłane nie później niż dzień przed terminem rozpoczęcia seminarium.

Osoba do kontaktu:
Barbara Samorek
tel.: 571 068 038
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK