Kontakt

Rozwój regionu

Konwent Marszałków przenosi się na Lubelszczyznę

Ilustracja do tekstu - Konwent Marszałków

Kolejny Konwent Marszałków Województw RP odbędzie się 21 września 2022 roku w Kazimierzu Dolnym. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego będzie reprezentował wicemarszałek Miron Sycz.

1 lipca 2022 roku województwo lubelskie przejęło przewodnictwo w Konwencie Marszałków Województw RP (wcześniej przewodnictwo należało do województwa świętokrzyskiego). Sprawować je będzie do końca 2022 roku.

Konwent poprzez wspólne stanowiska w strategicznych kwestiach związanych z rozwojem województw, skutecznie wpływa na kształtowanie polityki samorządowej.

Podczas posiedzenia w Kazimierzu Dolnym marszałkowie omówią najważniejsze kwestie związane z wyzwaniami i planem działań w kontekście sytuacji kryzysowej wywołanej wojną w Ukrainie, systemowym i finansowym wsparciem regionów na rzecz udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy czy polskim systemem edukacji wynikającym z nowych uwarunkowań migracyjnych.  

Nie zabraknie również rozmów o aktualnych wyzwaniach związanych z nową perspektywą finansową Polityki Spójności – stan negocjacji programów regionalnych oraz stan dokumentów regulujących ich wdrażanie.

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat wspólny głos marszałków województw niejednokrotnie w istotny sposób wpływał na kształtowanie procesów legislacyjnych, inicjując wiele ważnych zmian ustawodawczych i organizacyjnych.  

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 i zakończy o godz. 16. Posiedzenie konwentu będzie relacjonowane na żywo na stronie: https://konwent.lubelskie.pl/


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK