Kontakt

Rozwój regionu

Szansa na ćwierć miliarda złotych dla Olsztyna

Tereny inwestycyjne w Olsztynie - Fot. UM Olsztyn

Nawet w trudnych czasach stolica Warmii i Mazur ma szansę na rozwój. Takim nowym impulsem może być powstanie Olsztyńskiego Parku Przemysłowego, czyli przygotowanie terenów inwestycyjnych na potrzeby przyszłych przedsiębiorców.

To szansa zarówno dla biznesu, mieszkańców Olsztyna i okolic oraz samego miasta.

Program Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" - to właśnie z niego samorząd Olsztyna ubiega się o dofinansowanie zadania. Trwająca, piąta już edycja, jest poświęcona rozwojowi stref przemysłowych. A teren w Tracku, na którym jeszcze niedawno działał tor motocrossowy, jest ostatnim tak dobrym obszarem do ulokowania przedsiębiorstw w stolicy Warmii i Mazur.

Teren inwestycji jest objęty miejscowym planem zagospodarowania. Udział gruntów już zagospodarowanych przemysłowo przekracza 50 proc. Poza tym są tam również tereny należące do Skarbu Państwa.

Dzięki zadaniu powstałaby droga komunikująca Zatorze z ul. Lubelską. Ta ostatnia zostałaby wyremontowana, co ułatwiłoby funkcjonowanie przedsiębiorcom, którzy mają przy niej swoje firmy. Natomiast Zatorze - w połączeniu z przebudowanym wiaduktem w Tracku - zyskałoby kolejny przejazd przez tory.

Uzbrojony teren byłby doskonałym miejscem rozpoczęcia działalności przez nowe zakłady pracy. W związku z tym wzrosłaby liczba miejsc zatrudnienia, a także wpływy z podatków do budżetu miasta.

Przewidywana wartość inwestycji to 250 mln złotych, a udział własny samorządu to pięć mln złotych.
Zachęcamy do podpisania petycji, która zostanie skierowana do Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wagę przygotowanego zadania oraz poparcia dla tego zadania przez mieszkańców.

Petycja jest dostępna na stronie petycja.olsztyn.eu

Prezentacja poświęcona Olsztyńskiemu Parkowi Przemysłowemu: http://olsztyn.eu/fileadmin/katalogi_wydzialowe/Olsztyn/aktualnosci_pliki/zalaczniki/olsztynski-park-przemyslowy-prezentacja.pdf


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK