Kontakt

Rozwój regionu

Nowe inwestycje na lotnisku w Szymanach

Otwarcie hangarów w Szymanach

Na lotnisku w Szymanach powstały dwa nowoczesne hangary (każdy o powierzchni 500 mkw.), które będą służyły do przechowywania średnich i małych samolotów.

Hangary przeznaczone są dla sektora GA m.in. prywatnych użytkowników i firm, a także szkół lotniczych. Pierwszy z nich wynajęła szkoła lotnicza Bartolini Sp. z o.o., współpracująca z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury od połowy 2020 roku.

Drugim hangarem zainteresowane są firmy, które będą współdzieliły przestrzeń: Firma TROPOS Sp. z o.o. oraz LS Technics Sp. z o.o.

Tereny inwestycyjne przewidują miejsce na kolejne hangary GA, a także duży hangar dedykowany rozbiórce samolotów.

Plany inwestycyjne w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury: inwestycje w odnawialne źródła energii: farmę fotowoltaiczną do 3 MW wraz z carportami na parkingach przed terminalem oraz zmiana źródła ogrzewania na Lotnisku na pompy ciepła.

W planach jest również realizacja remontu i przystosowanie części istniejącej infrastruktury lotniskowej oraz rozbudowa tej infrastruktury (remont i przystosowanie infrastruktury do obowiązujących standardów wraz z budową płyty szczelnej do tankowania samolotów, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia poziomego. Remont infrastruktury po zachodniej stronie lotniska).

Kwota wybudowania hangarów wyniosła blisko 3,3 mln zł. Inwestycja zrealizowana została ze środków własnych Spółki przez firmę ELNET Sp. z o.o. z Olsztyna.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK