Kontakt

Rozwój regionu

Osobowości z Warmii i Mazur z wyróżnieniami

Gala Osobowości - Fot. Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu

W Olsztynie odbyła się uroczysta gala „Osobowość Roku Warmii  i Mazur”, którą  od 1994 roku organizuje Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd województwa.

Kapituła Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu przyznaje wyróżnienia osobom spoza biznesu, które wyróżniły się na niwie kultury, nauki i działalności społecznej na rzecz rozwoju oraz promowania naszego regionu.  

Przyznawana jest również statuetka „Honorowa Osobowość Roku Warmii i Mazur” osobom, które wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Polski. Tym razem otrzymał ją Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców - za zaangażowanie w pracę na rzecz ochrony małych i średnich przedsiębiorców.

Podczas wręczenia statuetki "Honorowa Osobowość Roku Warmii i Mazur" samorząd województwa warmińsko-mazurskiego reprezentował wicemarszałek Marcin Kuchciński, natomiast podczas uroczystej gali obecny był Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Galę zwieńczył występ zespołu Kraków Street Band.

W tym roku wręczonych zostało sześć statuetek w następujących kategoriach:

Kategoria: działalność pozarządowa/ humanitarna
Maltańskie Centrum Pomocy pw.  bł. Gerarda „Pomoc Maltańska” za niesienie pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym, profesjonalną opiekę medyczną dla pacjentów wymagających długoterminowej hospitalizacji, a także otoczenie kompleksową opieką paliatywną chorych i ich rodzin oraz zapewnienie „pacjentom odchodzącym  warunków do godnego umierania”.

Kategoria: medycyna
dr n. med. Janusz Pieczyński za wybitne osiągnięcia w dziedzinie okulistyki, przeprowadzenie pierwszej w województwie operacji przeszczepu rogówki a także przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych oka, za zaangażowanie w prace mające na celu zapewnienie pacjentom leczenia narządu wzroku na europejskim poziomie a także działania na rzecz kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie okulistyki

Kategoria: działalność społeczna
Mecenas Lech Obara za nadzwyczajną wrażliwość na krzywdę ludzką, wybitną działalność prawniczą polegającą na zaangażowaniu się w procesy z góry przegrane i nieopłacalne, za ogrom pracy przy sprawach  które stały się precedensowe a dzięki którym doszło do wprowadzenia zmian w polskim ustawodawstwie prawnym a także walkę o ochronę dóbr i wartości związanych z przynależnością do Narodu Polskiego oraz prawdę o historii Narodu Polskiego.

Kategoria: nauka
prof. dr hab. Lech Polkowski za opracowanie pionierskich metod topologicznych stosowanych w badaniach w szeregu dziedzinach informatycznych które wniosły znaczący wkład w promocję Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Kształcenie wybitnej kadry doktorskiej oraz szerzenie wiedzy na temat innowacyjnych metod badań informatycznych w kraju i za granicą a także propagowanie pamięci o wybitnych polskich badaczach i  naukowcach funkcjonujących w warunkach wojennych, zmuszonych do pracy na emigracji.

Kategoria: sport
Karol Zalewski za wybitne osiągniecia sportowe w lekkoatletyce w tym m.in. zdobycie Złotego Medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w sztafecie mieszanej 4 x 400m, ustanawiając tym samym nowy rekord olimpijski oraz europejski, zajęcie pierwszego miejsca i pobicie rekordu świata w sztafecie 4x400m podczas Halowych Mistrzostw Świata w 2018r. zajęcie pierwszego miejsca w biegu na 200m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2015r oraz wielu innych tytułów, nagród i wyróżnień, a także za kształtowanie pozytywnego wizerunku  naszego regionu wśród mieszkańców Polski i świata,

Tytuł Honorowy „Osobowość Roku Warmii i Mazur”
Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców za ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz ochrony małych i średnich przedsiębiorców. Za szereg działań zmierzających do ogólnej poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce oraz za zaangażowanie w propagowanie Patriotyzmu Ekonomicznego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK