Kontakt

Rozwój regionu

Siedem innowacyjnych startupów w Ełku

Ilustracja do tekstu

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku rozpoczął IV cykl inkubacji startupów w Projekcie STARTUP HEROES.

Celem projektu jest wsparcie powstawania i lokowania innowacyjnych firm w Polsce Wschodniej. Przez pięć miesięcy inkubowanych będzie siedem startupów.

W konkursie wpłynęło prawie 250 wniosków aplikacyjnych z całej Polski. Do  inkubacji w PNT w Ełku zostało wybranych 7 startupów. Wszystkie reprezentują branżę ICT, czyli technologie informacyjno-komunikacyjne. Każdy ze startupów kieruje swoje innowacyjne rozwiązania do innej grupy docelowej i na inny rynek.

Inkubacja startupów w PNT będzie trwała 5 miesięcy i będzie polegać na pomocy w opracowaniu przez nowopowstałe firmy prototypów swoich pomysłów oraz ich przygotowaniu do startu w świecie globalnego biznesu.

Po zakończonej inkubacji każdy ze startupów otrzyma możliwość pozyskania 1 mln zł od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,  na wdrożenie swoich pomysłów/prototypów na rynek docelowy. Dotychczas już 5 ze startupów inkubowanych w PNT w ramach projektu STARTUP HEROES otrzymało takie wsparcie, a kilka kolejnych jest na etapie oceny.

Do końca listopada 2021 r. w ełckim PNT będą inkubowane następujące startupy:
1. MEDIARS - system komputerowej analizy zeskanowanych obrazów cytologicznych.
2. DREAM-AP - system informatyczny do zarządzania obiektami noclegowymi bez obsługi.
3. SPRED NET -  innowacyjny system do rozliczeń finansowych w czasie rzeczywistym.
4. VR FOR BUSINESS  - innowacyjny system do tworzenia wysoko realistycznych awatarów ludzkich do zastosowań biznesowych.
5. Izabee - aplikacja mobilna dla właścicieli hodowli do zarządzania i kontroli wychowu matek pszczelich.
6. Gleevery.com - platforma internetowa umożliwiająca obok tradycyjnej transakcji sprzedaży produktów ich krótkoterminowy wynajem.
7. SOFTUP - Future Grocery System - inteligentny system do zarządzania sklepami autonomicznymi.
Startupy, które przejdą do fazy wdrożenia produktów na rynek i osiągną sukces komercyjny, pozostaną w PNT na dłużej. Dwa z tych innowacyjnych pomysłów zostały stworzone przez ełczan (MEDIARS, SOFTUP).


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK