Kontakt

Rozwój regionu

Jak zmieniły się Warmia i Mazury dzięki pieniądzom unijnym?

Ilustracja do tekstu

Czy wiesz, że według wyliczeń Ministerstwa Rozwoju, dzięki inwestycjom dofinansowanym z Funduszy Europejskich dystans Warmii i Mazur do europejskiej średniej zmalał aż o 98%?

Dla porównania, w drugim pod względem wyrównywania dystansu województwie lubuskim było to 83%.

Jak zmieniły się Warmia i Mazury dzięki unijnemu wsparciu? Jak wyglądałby region, gdyby nie projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich? Na te i inne pytania odpowiemy na konferencji prasowej, która 17 maja o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel przy ul. Kapitańskiej 23 w Olsztynie.

Dodatkowo powiemy o szczegółach odbywających się od 18 do 21 maja Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Program konferencji:
10.00 – 10.20 Miliony na zmiany. Jak zmieniły się Warmia i Mazury dzięki pieniądzom unijnym? Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
10.20 – 10.30 Jak Fundusze Europejskie wpłynęły na rozwój Olsztyna? Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna
10.30 – 10.40 Dni Otwarte Funduszy Europejskich – pokazujemy projekty od kuchni Stanisława Pańczuk, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu

Poza tym w konferencji udział wezmą Jerzy Litwiński – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Cezary Stankiewicz – rzecznik prasowy MPK Olsztyn oraz Katarzyna Ludwiszewska – specjalista ds. edukacji ZGOK Olsztyn.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK