Kontakt

Rozwój regionu

DOFE na Warmii i Mazurach

Logotyp projektu

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. Od 18 do 21 maja 2017 roku odbędą się również w naszym regionie.

Przez cztery dni można skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju.

A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Wydarzenia na Warmii i Mazurach: 
18 maja
1. Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD
Termin: 18.05.2017 r. Godziny: 08:00 – 14:00 Adres: Komeńskiego 40, Elbląg
Zapraszamy do siedziby Lokalnej Grupy Działania Kanału Elbląskiego w Elblągu, ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, pokój nr 20, 21 i 24. W naszej siedzibie zostanie zorganizowana wystawa publikacji (książki, mapy, przewodniki, questy itp.), które zostały zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim.

2. Dni Otwarte w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie
Termin: 18.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 18:00 Adres: Wolności 64A, Działdowo
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.
Zapraszamy na zajęcia:
• o godz. 10:00 i 12:00 w oddziale dla dzieci odbędą się zajęcia w ramach Klubu Malucha. Maluchy obejrzą prezentację multimedialną o Unii Europejskiej, będą kolorowały maskotkę UE – Syriusza. Każde z maluchów otrzyma opaskę z flagą państwa należącego do Unii Europejskiej. Na gości czekać również będzie słodki poczęstunek. W wypożyczalni na odwiedzających czekać będzie wystawa plakatów obiektów dofinansowanych z funduszy UE oraz stoisko z książkami o UE,
• warsztaty malowania na szkle motywów z krajów UE.W mediatece będzie można obejrzeć nową wystawę obrazów Barbary Kobusińskiej-Behal absolwentki WSP UMK w Toruniu oraz prezentację multimedialną z działaniami o działaniach biblioteki,
• lekcję biblioteczną o Unii Europejskiej,
• w wypożyczalni na odwiedzających czekać będzie wystawa plakatów obiektów dofinansowanych z funduszy UE oraz stoisko z książkami o UE,
• w mediatece organizujemy „Familiadę europejską” dla dzieci ze szkół podstawowych – quiz z nagrodami do rozwiązania na komputerach, tabletach i smartfonach.

3. Centrum Edukacji i Promocji Rybactwa
Termin: 18, 19.05.2017 r. Godziny: 09:00 - 16:00 Adres: Olsztyńska 54, Wilkasy
Zapraszamy wszystkich na gry i konkursy sprawdzające i rozwijające wiedzę z zakresu znajomości Mazur, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Szczególnie interesująca oferta atrakcji dla dzieci i młodzieży. Możliwość obejrzenia filmu promującego zasady ochrony środowiska naturalnego. Ponadto, w naszej galerii, zaplanowano organizację wystawy prac Państwa Nowosad z Węgorzewa. ˜˜Tematyka ich prac jest szczególnie bliska mieszkańcom Mazur, gdyż głównym motywem dzieł są urokliwe pejzaże wiejskich okolic tego regionu. A wszystko to w Centrum Edukacji i Promocji Rybactwa w Wilkasach! Przyjdź zobacz i spróbuj!

4. Seminarium „Jak fundusze europejskie mogą pomóc młodym ludziom?”, Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Termin: 18.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 12:00 Adres: al. 1 maja 30, Giżycko
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 11:00
W ramach inicjatywy poruszona zostanie tematyka funduszy europejskich w kontekście ich wpływu na życie młodych ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem sfery edukacyjno-zawodowej. Przedmiotem seminarium będzie analiza możliwości rozwoju, zdobycia nowych kompetencji, podniesienia kwalifikacji zawodowych bądź przekwalifikowania itd. dzięki środkom unijnym. W seminarium weźmie udział młodzież zainteresowana skorzystaniem z funduszy europejskich oraz osoby, które brały już udział w różnego rodzaju wsparciu współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Spotkanie prowadzone będzie z udziałem specjalisty ds. pozyskiwania funduszy europejskich. Podczas seminarium przedstawione zostaną również projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej realizowane przez MCK OHP w Giżycku.

5. Widok na Fundusze Europejskie z okien Ratusza
Termin: 18.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 15:00 Adres: Plac Wolności 3, Tolkmicko
Niezależnie od wieku zapraszamy wszystkich mieszkańców Tolkicka na spotkanie z poczęstunkiem do sali muzealnej w Ratuszu Miejskim. Przedstawimy zrealizowane inwestycje i przedsięwzięcia dzięki funduszom europejskim. Podczas spotkania dowiecie się również, na co planujemy wykorzystać fundusze unijne w przyszłości. Zaś wszystkim uczestnikom spotkania udostępnimy zbiory muzealne zgromadzone w naszych salach wystawowych.

6. Dni Otwarte Fundacji Aktywnej Rehabilitacji
Termin: 18,19.05.2017 r. Godziny: 08:00 – 16:00 Adres: Jagiellończyka 16, Iława
Wydarzenia skierowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością lub ktoś bliski, z rodziny, znajomych jest niepełnosprawny, a Ty szukasz pomocy dla niego – to jest to wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jaką ofertę przygotował FAR.
Szukasz pracy, chcesz zrobić kurs prawa jazdy, chciałbyś wyjechać na warsztaty z doradcą zawodowym? – to wszystko jest możliwe dzięki naszym projektom. Przyjdź i sprawdź jakie to proste!

7. Dzień Otwarty w Oczyszczalni Ścieków w Dźwierzutach
Termin: 18,19.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 14:00 Adres: Polna 11, Dźwierzuty
Jeśli interesujesz się ochroną środowiska, zapraszamy do odwiedzenia oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach. Zapoznasz się z procesem oczyszczania ścieków, a przy okazji zwiedzisz nasz zakład. Zainteresowanym gościom pracownik zakładu opowie o zasadach działania zamontowanych urządzeń.

8. Czy bakteria może być pożyteczna?
Termin: 18.05.2017 r. Godziny: 12:00 – 17:00 Adres: Janowiec Kościelny
Przyjdź, zobacz i posłuchaj. Dowiesz się, jak wygląda proces oczyszczania ścieków i ich odprowadzania do istniejących zbiorników wody (rzeka, jezioro). Czy bakteria może być pożyteczna? – na to pytanie uzyskasz odpowiedź w trakcie zwiedzania biologicznej oczyszczalni ścieków w Kucach, gmina Janowiec Kościelny.

9. Wypromuj swój projekt
Termin: 18, 19.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 14:00 Adres: Głowackiego 17, Olsztyn
Sprawdź, w jaki sposób możesz zrealizować swój wymarzony pomysł na biznes, ciekawą inicjatywę lub otrzymać wsparcie w konkretnych działaniach. Nasi eksperci z Departamentu Koordynacji Promocji czekają na Ciebie, aby zainspirować Cię do spełniania swoich marzeń! Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

10. Centrum Edukacji Ekologicznej
Termin: 18,19.05.2017 r. Godziny: 07:30 – 15:30 Adres: Parkowa 12, Ełk
Podczas Dni Otwartych wszystkim zwiedzającym zaprezentujemy efekty zrealizowanych projektów „Zastosowanie odnawialnych źródeł energii na potrzeby ogrzewania budynku CEE" oraz „Zagospodarowanie turystyczne terenu przy promenadzie nad Jeziorem Ełckim". Dzięki nim przybliżymy Państwu zasady działania i użycia odnawialnych źródeł energii oraz pokażemy, w jaki sposób ją wykorzystujemy u siebie. A dla miłośników roślin w ogrodzie została utworzona ścieżka edukacyjna pieszo-rowerowa, gdzie będziecie mogli podziwiać rodzime oraz kolekcjonerskie gatunki roślin. Zapisy grup zorganizowanych przyjmowane będą telefonicznie: 87 610 16 24, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

19 maja 
1. Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo
Termin: 19,20.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 15:00 Adres: Spytkowa 69, Giżycko
Akcja promocyjna „Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo” integruje mieszkańców obszaru Wielkich Jezior Mazurskich wokół szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami w Giżycku kompleksowej gospodarki odpadami w tym regionie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania zakładu oraz do obejrzenia prezentacji o budowie zakładu z funduszy unijnych. A przy tym pokażemy pracę Terminatora – urządzenie do zozdrabniania odpadów wielkogabarytowych. Dzieci zapraszamy na warsztaty artystyczne oraz proponujemy obejrzenie ciekawej wystawy fotograficznej Małgorzaty Krajewskiej „Mój intymny, mały świat".

2. Warsztaty „Sam odkrywam Świat” i wystawa „Matematyczny Pociąg”
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 15:00 Adres: Trylińskiego 2, Olsztyn
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do udziału w warsztatach fizyczno-chemicznych, dedykowanych dzieciom w wieku 7–8 lat. Warsztaty to spotkanie z nauką poprzez dobrą zabawę.

3. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi Ełckiej
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 14:00 - 17:00 Adres: Suwalska 64, Ełk
Zapraszamy fanów tenisa ziemnego do bezpłatnego skorzystania z kortów tenisowych.
Zapisy na korty – tel. 502 593 509.

4. II Piknik Druku 3D – Dni Otwarte Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku
Termin: 19,20.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 16:00 Adres: Podmiejska 5, Ełk
Wydarzenie promuje technologię druku 3D oraz ofertę lokatorów Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku. Przyjdź i zobacz, jak będziemy drukować Ełcką Kolej Wąskotorową 3D. Dodatkowo możesz wziąć udział w warsztatach z technologii druku 3D. Podczas tegorocznej edycji zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy „Enigma – odszyfrować zwycięstwo”.

5. Świadomy obywatel Unii Europejskiej
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 10:00 Adres: Hubalczyków 2, Bartoszyce
Celem spotkania będzie przybliżenie młodzieży idei integracji wspólnoty państw UE – omówimy najważniejsze pojęcia i zagadnienia dotyczące funkcjonowania Wspólnoty. Młodzież będzie mogła usystematyzować wiedzę na tematy: czym jest UE, jak działa i czym się zajmuje, jakie są państwa członkowskie oraz kto był twórcą projektu flagi, dlaczego widnieje na niej 12 gwiazdek, tekst czyjego autorstwa stał się podstawą do powstania hymnu? Jaka jest waluta UE i w ilu krajach już obowiązuje, gdzie znajduje się jej siedziba UE?...

6. Piska Wieża Ciśnień otwarta dla wszystkich
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 08:00 - 16:00 Adres: Gdańska 11, Pisz
Piska Wieża Ciśnień – 105 lat historii, symbol miasta Pisz została wybudowana w 1907 roku. Ze względu na swój charakterystyczny kształt jest zaliczana do budowli typu „grzybek” występujących dość powszechnie na terenie dawnych Prus. Wyposażenie techniczne, zbiornik typu Intze I o pojemności 100 m3, wystrój architektoniczny utrzymany w stylu historyzmu. który w przeszłości świadczył o prestiżu miasta, imponujące tarasy widokowe – to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają zainteresowanych. Zapraszamy do zwiedzania Wieży Ciśnień w Piszu.

7. Turniej szkół i rozgrywki sportowe w Płośnicy
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 13:30 Adres: Niechłonin 91, Płośnica
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 13:00 - 16:00
Nazwa wydarzenia: „Turniej szkół”. Miejsce: sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Niechłoninie. Rozgrywki sportowe szkół podstawowych z terenu gminy Płośnica, nagrody drużynowe dla zwycięzców, dyplomy za udział (z logo DOFE), wystawa dotycząca FE i działań zrealizowanych na terenie gminy z funduszy europejskich z informacjami, na podstawie których dla uczestników zostanie zorganizowany quiz z nagrodami. Atrakcje: fotobudka, poczęstunek dla uczestników w formie zdrowych przekąsek.

8. Fundusze Europejskie jako szansa na rozwój zawodowy
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 11:00 - 13:00 Adres: Polska 26, Szczytno
Zapraszamy na warsztaty poruszające kwestię pożądanych zawodów i specjalizacji na europejskim rynku pracy oraz motywach wyboru pracownika przez pracodawcę.

9. Europass – przepustka na europejskim rynku pracy
Termin: 19.05.2017 r. Godziny: 08:55 - 10:35 Adres: Junaków 5, Elbląg
Doradca zawodowy MCIZ OHP oraz specjalista ds.programów przeprowadzą spotkanie grupowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu na temat dokumentów Europass oraz projektów europejskich realizowanych przez jednostki OHP. Celem spotkania będzie omówienie sposobów zrozumiałego zaprezentowania kwalifikacji i umiejętności zawodowych w całej Europie za pomocą dokumentów Europass. Ponadto specjalista ds. programów omówi organizowane przez jednostki OHP projekty w ramach Gwarancji dla młodzieży, które pozwalają zdobyć kwalifikacje zawodowe potrzebne na rynku pracy.

20 maja 
1. Europejski spacer po Ekomarinie
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 14:00 Adres: Dąbrowskiego 14, Giżycko
Prezentujemy 250 miejsc do cumowania oraz spacer po kładce łączącej jezioro Niegocin z centrum miasta Giżycka. W EKOMARINIE zwiedzisz kapitanat, dowiesz się o funduszach unijnych w centrum informacji turystycznej. Z kierownikiem portu zobaczysz także galerię fotografiki i form wizualnych o tematyce wodniackiej i związanej z jeziorami czy rozwiązania ekologiczne zastosowane w porcie.
Możesz także zajrzeć w EKOMARINIE do posterunku policji, MOPR, straży miejskiej, bosmanatu czy pomieszczeń dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Na koniec spaceru obejrzymy także na wieżę i taras widokowy.

2. Wszystkie drogi prowadzą do Twierdzy Boyen w Giżycku
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 17:30 Adres: Turystyczna 1, Giżycko
Wyjątkowa okazja, aby wraz z przewodnikiem obejrzeć Laboratorium Prochowe, a w nim muzeum broni. Zapraszamy do zwiedzenia Wozowni ze Stajnią oraz Pawilonu Wystawowego, w którym dowiesz się, dlaczego Twierdza nigdy nie została zdobyta.
Dla zwiedzających, posługujących się innym językiem niż język polski, umożliwimy także skorzystanie z wielofunkcyjnych urządzeń językowych, które pozwolą na zwiedzanie bez przewodnika.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Giżycku połączone będą z coroczną Nocą Muzeów. Nocne zwiedzanie rozpoczynamy o godz. 20.00. Ostatnie wejście z przewodnikiem planowane jest na godz. 23.00. Przewidziany jest też wieczorny pokaz zamykania i otwierania mostu w Bramie Giżyckiej.

3. Dzień otwarty MPK Olsztyn
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 14:00 Adres: Kołobrzeska 40, Olsztyn
Program imprezy:
• zwiedzanie nowo wybudowanej zajezdni tramwajowej i hali postojowej MPK Olsztyn Sp. z o.o.,
• pokaz sprzętu ratunkowego będącego na wyposażeniu MPK,
• zwiedzanie hali naprawy tramwajów,
• oglądanie tramwajów i autobusów kupionych ze środków europejskich.

4. Dni Otwarte Funduszy Europejskich – CRS
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 13:00 Adres: Kapitańska 23, Olsztyn
Zapraszamy wszystkich chętnych nad jezioro do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.
Tylko w tym dniu w godzinach 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 zapraszamy na prezentacje multimedialne na temat Centrum Ukiel – jego historii, funkcjonowaniu oraz co się zmieniło dzięki funduszom europejskim.

5. Zwiedzanie krokiem do wiedzy
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 18:00 - 21:00 Adres: Pl. Ratuszowy 1, Barczewo
Udostępnimy wszystkim chętnym do zwiedzania trzy zrewitalizowane obiekty: Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego, Wieża Ratuszowa oraz Skarbiec Kultury Europejskiej - na co dzień niedostępny dla zwiedzających.

6. Drugie życie naszych śmieci – festyn odpadowy
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 09:00 – 13:00 Adres: Lubelska 53, Olsztyn
Kiedy kończą się śmieci? Wrzucasz je do kosza, śmietnika i... nie ma ich, dla Ciebie przestają istnieć... ale przecież nie znikają, nie rozpływają w powietrzu... są dalej i co z nimi? Zaczynają drugie życie. Właśnie to chcemy Ci pokazać podczas naszego festynu – jeden z najnowocześniejszych zakładów i to jak żyją w nim odpady. Będziesz mieć okazję obejrzeć ZUOK, dowiedzieć się, jak pracuje i przetwarza odpady, ale też samodzielnie artystycznie przetworzyć niektóre z nich i stworzyć coś z niczego. Przyjdź, zobacz, skorzystaj, takich atrakcji nie masz na co dzień.

7. Dni Otwarte w Parku Linowym
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 - 18:00 Adres: Grunwaldzka 10, Ełk
Atrakcje dla pierwszych 50 osób w tym dniu do korzystania z Trasy Średniej i Wysokiej zupełnie za darmo. Zapewniamy bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Stosujemy system asekuracji ciągłej. Jeśli masz więcej niż 8 lat, czeka na Ciebie 160-metrowa Trasa Średnia z 17 przeszkodami. A młodzież i dorosłych park linowy zaprasza na Trasę Wysoką z 11 przeszkodami. Dobra zabawa gwarantowana!

8. Spotkanie z przeszłością w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 10:00 – 22:00 Adres: Plac Mickiewicza 43, Działdowo

9. Europejska noc muzeów
Termin: 20.05.2017 r. Godziny: 07:00 - 15:00 Adres: Wąski Tor 1, Ełk
Wernisaż inspirowany jest Ełcką Koleją Wąskotorową. W trakcie Dni Otwartych zaprezentujemy również wydruk 3D modelu zabytkowej lokomotywy parowej Px 48. (Parowóz ten będzie poddany naprawie głównej na poziomie p5 z funduszy unijnych w ramach I etapu naszej inwestycji). Wstęp bezpłatny!!!

21 maja 
1. Minibrodzik dla najmłodszych (do lat 6) w Parku Wodnym w Wilkasach
Termin: 21.05.2017 r. Godziny: 11:00 – 21:00 Adres: Olsztyńska 54, Wilkasy
Zapraszamy do korzystania z minibrodzika dla dzieci do lat 6 w Parku Wodnym w Wilkasach i proponujemy 20% rabat za wstęp.

2. Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera”
Termin: 21.05.2017 r. Godziny: 06:00 – 21:45 Adres: al. Piłsudskiego 69B, 10-449 Olsztyn
Tylko dzisiaj Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera” GALERIA WARMIŃSKA w godzinach 06.00–21.45 przygotowało dla mieszkańców Warmii i Mazur promocję cenową. Płacisz za pierwszą godzinę korzystania z basenu, a drugą dostajesz GRATIS!
Zapraszamy na ciekawą wycieczkę pod hasłem „Pod basenami”. Pracownicy obiektu opowiedzą o sposobach filtracji, zasadach działania popm wodnych i... wielu innych ciekawych rzeczach.
Zbiórka, przy szatni głównej, o pełnych godzinach, tj. o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK