Kontakt

Rozwój regionu

Ełcka Kolej Wąskotorowa w druku 3D

Ełcki Park Technologiczny

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich po raz drugi organizuje Piknik Druku 3D, który odbędzie się 19 i 20 maja 2017 roku. 

W ubiegłorocznej edycji wzięło kilkanaście firm z branży druku 3D, a podczas spotkania została wydrukowana miniatura ełckiej wieży ciśnień w skali 1:21, którą można podziwiać w siedzibie Parku.


W tym roku organizatorzy zaplanowali wydruk obiektów związanych z Ełcką Koleją Wąskotorową. Podczas Pikniku będzie można z bliska podejrzeć pracę drukarki 3D oraz poznać tajniki projektowania i przygotowywania wydruku.

Oprócz technologii druku 3D w tym roku sięgamy również w przeszłość. Podczas Pikniku będzie można w Parku obejrzeć wystawę pt. „Enigma odszyfrować zwycięstwo”. Wystawa poświęcona jest osiągnięciom polskich matematyków w łamaniu szyfrów Enigmy. Przypomina tragiczną historię losów ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom przyczynili się do uratowania wielu milionów istnień ludzkich podczas II wojny światowej. Ekspozycja składa się z 23 tablic montowanych w kształcie labiryntu.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK