Kontakt

Rozwój regionu

Dynamiczny rozwój lotniska w Szymanach

Lotnisko w Szymanach

 Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował statystyki ruchu pasażerskiego za pierwsze półrocze 2019 roku we wszystkich lotniskach regionalnych w Polsce.

Od początku stycznia do końca czerwca br. z siatki połączeń regularnych oraz czarterowych skorzystało w sumie 13,7 mln pasażerów i było to najlepsze pierwsze półrocze w historii polskich portów lotniczych.

Według opublikowanych przez Związek Regionalnych Portów Lotniczych statystyk, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został wyróżniony jako lider w dwóch kategoriach:
- Lider przyrostu liczby pasażerów w polskich lotniskach regionalnych
w pierwszym półroczu 2019 roku, w grupie portów obsługujących poniżej 1 mln pasażerów rocznie - wzrost o 13. tysięcy pasażerów w porównaniu
do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
- Lider dynamiki wzrostu ruchu pasażerskiego w polskich lotniskach regionalnych w pierwszym półroczu 2019 roku, w grupie portów obsługujących poniżej 1 mln pasażerów rocznie – wzrost na poziomie +26%, w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
 

Pierwsze półrocze 2019 roku, na Lotnisku Olsztyn-Mazury zamknięto liczbą 63 181 odprawionych pasażerów, co daje wzrost o 26% w porównaniu
do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, na Lotnisku odnotowano 1415 operacji lotniczych tj. startów i lądowań oraz odprawiono ponad 244 tony bagażu.

Liczba odprawionych pasażerów w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury stale rośnie. Lipiec bieżącego roku na Lotnisku Olsztyn-Mazury był rekordowym miesiącem, odprawiono 15 409 pasażerów, co jest największą miesięczną liczbą odprawionych pasażerów w historii Portu i wzrostem o 12,5% w stosunku do ubiegłego roku.

Tegoroczny wynik to suma zwiększonego ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym oraz oferty połączeń Lotniska Olsztyn-Mazury w sezonie letnim, w którym oprócz cieszących się ciągłym powodzeniem lotów do Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Dortmundu, znalazły się powracające rejsy czarterowe do bułgarskiego Burgas oraz nowość od PLL LOT – połączenie z Krakowem.

W sezonie zimowym nie zabraknie nowości w siatce połączeń Lotniska Olsztyn-Mazury. Już 27 października 2019 roku, Wizz Air zainauguruje loty do niemieckiej Bremy, z których pasażerowie będą mogli skorzystać w środy oraz niedziele. Na 7 listopada Ryanair zaplanował pierwszy rejs na trasie do Kolonii a loty odbywać się będą w czwartki i niedziele.

Aktualny rozkład lotów sprawdzić można na stronie internetowej Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury www.mazuryairport.pl 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK