Kontakt

Rozwój regionu

Na Warmii i Mazurach świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

Zaproszenie na galę

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza na uroczystą galę „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”, która odbędzie się 9 listopada 2018 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

2018 jest rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu. Po 123 latach niepodległe państwo przestało być dla Polaków marzeniem - stało się faktem.

Z myślą o tamtych wydarzeniach samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje uroczystą galę, która odbędzie się 9 listopada 2018 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

- Niepodległość trzeba umacniać każdego dnia - mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Należy przypominać jak ważny jest patriotyzm rozumiany jako codzienna, sumienna i dobrze wykonana praca. Patriotyzm to także uczciwość oraz przyzwoite życie. To duma z tego, że jesteśmy Polakami. A motywem przewodnim uroczystości niech będzie porozumienie - ponad wszelkimi podziałami w imię dobra narodu.

Udział w wydarzeniu należy potwierdzić do 6 listopada 2018 roku pod nr tel. (89) 5219161, 5219163 bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Początek gali o godz. 17.

Szczegółowy program:
- Uroczyste otwarcie gali,
- Wystąpienie Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego,
- Wręczenie odznaczeń,
- „Drogi do Niepodległości“ - wykład prof. Stanisława Achremczyka,
- Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego i występ Chóru Varmienses pod dyrekcją prof. Benedykta Błońskiego.

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK