Kontakt

Rozwój regionu

Firmy z Warmii i Mazur są Fair Play

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się z laureatami tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” to ogólnopolski program, w którym - już od ponad 20 lat - oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, nie tylko wyniki ekonomiczne.

Jego wyniki ogłoszono 24 listopada 2017 roku podczas uroczystej gali, natomiast dzisiaj odbyło się spotkanie z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem.

- Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego dostrzega potrzebę promowania i nagradzania firm, które są przykładem dobrych praktyk oraz wzorem postępowania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin. - Specyfika rynku oraz obecny kapitał gospodarczy naszego województwa są idealnym modelem, w którym inicjowanie i propagowanie strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie może w istotny sposób wspierać rozwój gospodarczy oraz stać się atrybutem regionu.


Tutaj liczy się sposób i styl komunikowania z pracownikami, budowanie relacji z otoczeniem - klientami, kontrahentami, wspólnikami, społecznością lokalną, a nawet władzą lokalną i państwową. Nie bez znaczenia jest także dbałość o środowisko naturalne.

Działalność nagrodzonych przedsiębiorców w pełni odzwierciedla te cele. Swoją postawą, sposobem myślenia o prowadzeniu biznesu, promują zachowania etyczne i kształtują pozytywne relacje z otoczeniem. Tworzą wizerunek naszego regionu, jako miejsca, które - nie tylko sprzyja prowadzeniu biznesu, ale przede wszystkim - stawia na zasady fair play.


Tegoroczni laureaci:

1) CORAB Sp. z o.o., Olsztyn;
2) Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Sp. z o. o., Iława;
3) Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku;
4) P.U.P.H. „TECHTRANS” s. j. Andrzej Szmit & Ireneusz Ziemiński, Elbląg;
5) TRAIDENIS-POL Sp. z o. o., Olecko;
6) „VILL-MED” CENTRUM MEDYCZNE Leśniczak & Syn, Giżycko;
7) Wagon Service Ostróda Sp. z o.o., Ostróda;
8) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie;
9) Zakład Usług Transportowych i Komunalnych s. c. Dariusz Jastrzębski, Mariola Jastrzębska, Różnowo.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK