Kontakt

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Posiedzenie Prezydium WRDS WM – 5 marca 2020 roku

5 marca 2020 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Spotkanie poprowadził Andrzej Ryński – przewodniczący WRDS WM.

Prezydium WRDS WM zapoznało się z wnioskami z posiedzenia wspólnego Zespołu do spraw gospodarki i polityki regionalnej i Zespołu do spraw ochrony zdrowia WRDS WM odnośnie apelu TYMBARK – MWS Sp. z o.o. Sp. k. dotyczącego wprowadzenia tzw. podatku cukrowego na napoje, nektary zawierające co najmniej 20% soku owocowego lub warzywnego.

Decyzją Prezydium WRDS WM projekt stanowiska w tej sprawie zostanie przedłożony Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na posiedzeniu plenarnym.

Dyskutowano również m.in. na temat zorganizowana debaty poświęconej realizacji w praktyce neutralności klimatycznej, zmian Regulaminu WRDS WM oraz zaproszenia na posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego z Przewodniczącymi Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego, które odbędzie się 12 marca br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK