Kontakt

CUS

Centra Usług Społecznych (CUS) - spotkanie online

Zdalne spotkanie dotyczyło popularyzacji CUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczestnikami byli dyrekcja i pracownicy centrów usług społecznych z województwa warmińsko-mazurskiego. W roli ekspertów wystąpiła Władysława Czajkowska, dyrektor CUS w Rawiczu oraz Iwona Klimowicz, pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, które podzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenia i funkcjonowania CUS, a także odpowiadały na liczne pytania uczestników.

Anna Kocięcka, regionalna animatorka współpracy (ROPS) zaprezentowała planowane formy wsparcia dla CUS oferowane w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna”, w tym min.: spotkania upowszechniające, doradztwo specjalistyczne w zakresie tworzenia i funkcjonowania CUS, warsztaty dla środowisk lokalnych, a także superwizję i coaching dla zarządzających CUS.

W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas zostały utworzone cztery: CUS-y: w Górowie Iławeckim, Kurzętniku, Srokowie oraz w Elblągu.

Odpowiedzi na pytania dotyczące form wsparcia dla centrów usług społecznych udzielą Państwu Regionalni animatorzy współpracy:
Anna Kocięcka, tel. 89 521 95 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Paweł Brycki, 89 521 95 29, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK