Kontakt

CUS

Popularyzujemy Centra Usług Społecznych

28 października 2021 r. odbyło się zdalne spotkanie dotyczące idei i zasad wdrażania CUS na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Na wstępie Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego powitała uczestników oraz omówiła znaczenie tworzenia Centrów Usług Społecznych dla środowisk lokalnych.

Następnie Monika Kocimska-Warczak, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprezentowała planowane formy wsparcia dla CUS oferowane w ramach projektu „Kooperacja - efektywna i skuteczna”, w tym m.in.: spotkania upowszechniające, doradztwo specjalistyczne w zakresie tworzenia i funkcjonowania CUS, warsztaty dla środowisk lokalnych, a także superwizję i coaching dla zarządzających CUS.

Uczestnikami wydarzenia byli prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz centrów usług społecznych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

W roli ekspertów wystąpili:
- prof. dr hab. Barbara Kromolicka, członek Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP,
- prof. Mirosław Grewiński, rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie,
- dr Joanna Lizut, prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie,
- Iwona Klimowicz, pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie,
- przedstawiciele CUS-ów, tj. Anna Bielawska-Jutrzenka dyrektor CUS w Czersku, Iwona Lewandowska, zastępca dyrektora CUS w Resku i Zbigniew Łukaszewski, dyrektor CUS w Goleniowie, w ramach zaprezentowania dobrych praktyk.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY ZE SPOTKANIA  (Hasło nagrania: UcmXKdJ9)

Więcej informacji można znaleźć w poniższych materiałach do pobrania, opracowanych w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
- Diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych
- Dlaczego centrum usług społecznych
- Organizator społeczności lokalnej w centrum usług społecznych
- Współpraca międzysektorowa w centrum usług społecznych
- Zarządzanie usługami w centrum usług społecznych

Odpowiedzi na pytania dotyczące form wsparcia dla centrów usług społecznych udzielają:
- Anna Kocięcka, tel. 89 521 95 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Paweł Brycki, 89 521 95 29, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GALERIA ZDJĘĆ


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK