Kontakt

Aktualności - polityka senioralna

Inauguracja roku akademickiego seniorów

W Olsztynie odbyła się wojewódzka inauguracja roku akademickiego 2022/2023 uniwersytetów i akademii trzeciego wieku na Warmii i Mazurach.

W uroczystości wzięli udział słuchacze uniwersytetów i akademii trzeciego wieku, władze samorządowe oraz Seniorzy z regionu.

Wydarzenie rozpoczął występ kwartetu saksofonowego uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, a zebranych gości przywitał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. Podczas przemówienia docenił obecność uniwersytetów i akademii trzeciego wieku na Warmii i Mazurach.

Następnie chór „CANZONA” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bartoszycach uroczyście odśpiewał hymn „Gaudeamus igitur”.

Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. Joanna Ostrouch-Kamińska, prof. UWM  Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W swoim wystapieniu pt. „Rodzice i dziadkowie a rówieśnicy i media. Jak budować relację ze współczesnym nastolatkiem” scharakteryzowała uczestnikom spotkania obecną młodzież i podpowiedziała jak do niej dotrzeć i nawiązać z nią kontakt.  

Z kolei Jolanta Piotrowska, członkini zarządu województwa warmińsko-mazurskiego zaprezentowała działalność uniwersytetów i akademii trzeciego wieku na Warmii i Mazurach, a Paweł Bielinowicz członek zarządu Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie opowiedział o „Europejskich Spotkaniach Integracyjnych Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku” jako dobrych praktykach.

Warmińsko-mazurskie seniorki pod kierownictwem Sabiny Marii Dąbrowskiej, Marty Tomaszewicz oraz Beaty Salaty zaprezentowały się w pokazie mody pt. „Dojrzałość kobieca w blasku księżyca i świetle reflektorów”.

Uroczystość uświetnił występ zespołu jazzowego Small Band z Giżycka.

Wydarzenie odbyło się gościnnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie – współorganizatora wydarzenia. Organizatorem inauguracji był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK