Kontakt

Polityka społeczna

Pięć szkół z Warmii i Mazur w konkursie publiczności

Budynek szkolny. Ilustracja do tekstu

Do 19 września 2022 roku można głosować w plebiscycie publiczności, który jest z związany z konkursem „Ambasador Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach”.

Ideą inicjatywy jest uhonorowanie jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych przedsiębiorstw, szkół, a także podmiotów ekonomii społecznej  poprzez przyznanie nagród i wyróżnień za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju ekonomii społecznej na Warmii i Mazurach.

14 września 2022 roku odbyło się posiedzenie kapituły tego konkursu. Podczas spotkania wytypowano kandydatury pięciu szkół do głosowania w konkursie internetowym tzw. „Głosowanie w plebiscycie publiczności”:
1.    Akademicki Zespół Placówek Oświatowych Liceum Ogólnokształcące w Fijewie;
2.    Szkoła Podstawowa w Perłach
3.    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie;
4.    Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie;
5.    Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie

Szkoła, która na kanale społecznościowym FACEBOOK Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzonego przez Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego uzyska do dnia 19 września (do godz. 11.00) największą liczbę klinięć - „Lubię to” (infografika  „Ręka z uniesionym kciukiem") pod zdjęciem wybranej szkoły zostanie  zwycięzcą w kategorii  Szkoła Przyjazna Ekonomii Społecznej - Głosowanie w „Plebiscycie publiczności”.

Link do głosowania https://www.facebook.com/Biuro-Dialogu-Spo%C5%82ecznego-i-Po%C5%BCytku-Publicznego-2490296010994236

Tegorocznych laureatów i wyróżnionych w inicjatywie Ambasador Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach poznamy podczas III Gali Ekonomii Społecznej organizowanej 6 października 2022 roku w ramach IX obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni z Ekonomią Społeczną. Wydarzenie odbędzie się w Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej przy ul. Kościńskiego 11 w Olsztynie.

Rozstrzygniecie konkurs pn. „Ambasador Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach“ nastąpi w  następujących kategoriach:
Kategoria I „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” w województwie warmińsko-mazurskim;   
Kategoria II „Przedsiębiorstwo Przyjazne Ekonomii Społecznej" w województwie warmińsko-mazurskim;
Kategoria III „Szkoła Przyjazna Ekonomii Społecznej“ w województwie warmińsko-mazurskim oraz Szkoła  Przyjazna   Ekonomii Społecznej -Głosowanie w „Plebiscycie publiczności”.
Kategoria IV  Markowy Produkt PES

Szczegóły dostępne są w regulaminie konkursu: www.es.warmia.mazury.pl/konkursy-ekonomii-spolecznej/regulamin-konkursu-es


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK