Kontakt

Polityka społeczna

Rada Seniorów zainauguruje swoją działalność

Społeczna Rada Seniorów - logotyp

Inauguracja działalności Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się 16 marca 2022 roku w Olsztynie.

Podczas spotkania marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy akty powołania na członków Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego II kadencji oraz podziękuje członkom I kadencji za dotychczasową działalność na rzecz środowiska senioralnego w regionie.

Podczas wydarzenia zaplanowano również ukonstytuowanie zarządu Rady oraz wybór przewodniczącego.

Głównym celem działalności Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest tworzenie warunków do wykorzystania potencjału środowisk senioralnych poprzez ich reprezentowanie, wzmacnianie i integrowanie.

Wśród 29 członków Rady są przedstawiciele poszczególnych organizacji seniorskich, reprezentanci powiatów, wybrani przez konferencje plenarne środowisk seniorskich w poszczególnych powiatach czy przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Powołanie Rady jest wynikiem wieloletniego wdrażania w regionie programu „Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-2020” oraz partnerskiej, systemowej współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa z Olsztyna, a także z wieloma innymi organizacjami, samorządami i instytucjami.

Inauguracja odbędzie się 16 marca 2022 roku (godz. 10) w Tiffi Boutique Hotel w Olsztynie (ul. Żeglarska 7).


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK