Kontakt

Polityka społeczna

Aktywne rady seniorów - wydłużone terminy zgłoszeń

Logotyp FOSa

Do 14 lipca 2021 roku zostały wydłużone zgłoszenia do dwóch konkursów w ramach projektu „Aktywne Rady Seniorów na Warmii i Mazurach”, które organizuje Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

Federacja FOSa jest wieloletnim partnerem samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w kreowaniu i realizowaniu regionalnej polityki senioralnej.

Konkursy:

I.    Powoływanie nowych Rad Seniorów  w województwie warmińsko- mazurskim
W ramach projektu założono wsparcie w powstaniu pięciu rad seniorów w wybranych gminach. Wsparcie w powstaniu każdej z rad seniorów polegało będzie na powołaniu i pracy zespołu, w skład którego będą wchodzili przedstawiciele samorządu, lokalnych środowisk seniorskich oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz osób starszych.

Zespół odbędzie co najmniej trzy spotkania, w tym jedne dwudniowe warsztaty oraz dwa spotkania jednodniowe, podczas których przy pomocy eksperta wypracuje dokumenty dotyczące powołania rady. Odbędzie się również spotkanie wyborcze, mające na celu wyłonienie kandydatów do rady.

Za całokształt przedsięwzięcia tj. merytoryczne przygotowanie spotkań, przygotowanie materiałów, zapewnienie ekspertów, zorganizowanie warsztatów wyjazdowych, będzie odpowiadała Federacja FOSa. Od samorządu, na terenie którego będzie opracowywany program są oczekiwania:
-    współpracy w procesie powołania rady,
-    użyczenia sali do organizacji spotkań,
-    sfinansowania kosztów przewozu uczestników dwudniowych warsztatów ,
-    wyznaczenia osoby do współpracy,
-    współorganizacji spotkania wyborczego oraz powołania Rady.

WIĘCEJ INFORMACJI

II.    Wsparcie funkcjonujących  Rad Seniorów w województwie warmińsko- mazurskim
Rady seniorów otrzymają wsparcie ekspertów w zakresie wypracowania niezbędnych do skutecznego funkcjonowania dokumentów, np. podczas tworzenia planu rozwoju/pracy, bądź innego dowolnego dokumentu w zależności od potrzeb. Otrzymają też stałe wsparcie
o charakterze informacyjnym, doradczym i eksperckim.

WIĘCEJ INFORMACJI

Rekrutacja do obu projektów została wydłużona do 14 lipca 2021 roku. Szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie można uzyskać u koordynatorki projektu- Marty Liberadzkiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub animatora Bartłomieja Głuszaka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), oraz pod numerami tel. 89 523-60-92, 503 466 700.

Federacja FOSa zrzesza ok. 100 organizacji działających w szeroko rozumianej sferze pomocy społecznej. Od wielu lat realizuje systemowe działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w naszym regionie. Podejmuje szereg tematów związanych z tą problematyką, m.in. działalność Rzeczników Praw Osób starszych, wydawanie Magazynu Generacja, powołanie Sieci na Rzecz Seniorów.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK