Kontakt

Polityka społeczna

Profesjonalizacja organizacji pozarządowych

Ilustracja do tekstu - fot. stockvault.net

9 czerwca 2021 roku odbędzie się spotkanie online dla organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie organizuje Fundacja Pro NGO – projekt wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

W ramach wydarzenia odbędą się trzy panele tematyczne, podczas których eksperci przybliżą kwestie związane ze współpracą z urzędami, firmami i korporacjami.

W trakcie spotkania będą poruszane zagadnienia dotyczące m.in.: technik skutecznej komunikacji, możliwości współpracy w czasie pandemii COVID-19, inicjowania współpracy na linii NGO - urząd, możliwości współpracy pozafinansowej z urzędem, barier w komunikacji z firmami/korporacjami, skutecznego tworzenia oferty opartej na wzajemnym zrozumieniu potrzeb i celów, tworzenia profesjonalnego wizerunku NGO oraz budowanie rozpoznawalnej marki, wpływu aktywności w mediach społecznościowych na postrzeganie i skuteczność prowadzonych działań, możliwości tworzenia projektów o zasięgu ogólnopolskim, wykorzystania nowoczesnych technologii oraz mediów społecznościowych w rozwoju NGO.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10 – BEZPŁATNA REJESTRACJA

Dodatkowo dla NGO z woj. warmińsko-mazurskiego od 21 czerwca do 2 lipca 2021 roku zorganizowane zostaną indywidualne konsultacje i doradztwo w obszarach wspierających dywersyfikację przychodów: fundraisingu, współpracy z firmami i korporacjami, CSR, darowizn, tworzenia ofert i skutecznego nawiązywania kontaktu z biznesem. Do konsultacji będą mogły przystąpić wszystkie organizacje pozarządowe. O uczestnictwie w doradztwie decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące aspektów formalnych oraz zasad udzielania konsultacji zostaną udostępnione podczas organizowanego w ramach projektu wydarzenia, który odbędzie się 9 czerwca 2021 r.

Od 7 czerwca ruszył również projekt „WiedzoDzielnia”. Jest to cykl 13-stu darmowych szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski. Wolontariusze z biznesu podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z obszaru współpracy z firmami i korporacjami - WIĘCEJ INFORMACJI

 

Agenda spotkania (9 czerwca 2021):
- 10.00-10.15: Rozpoczęcie wydarzenia.
- 10.15-11.10: Panel I: Znaczenie Urzędów w rozwoju NGO.
- 11.10-12.05: Panel II: Współpraca NGO z biznesem. Jak nawiązać skuteczną współpracę?
- 12.05-13.00: Panel III: Jak osiągnąć sukces? Efektywny rozwój organizacji


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK