Kontakt

Polityka społeczna

Tłumy odwiedziły I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości

Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości

W Olsztynie odbyła się pierwsza edycja Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości. Organizatorami spotkania byli samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Grupa WM.

Wydarzenie zgromadziło jednych z najlepszych polskich mówców i inspiratorów, przedsiębiorców z regionu, trenerów i mentorów oraz dynamicznie rozwijające się start-upy.

Podczas spotkania odbyło się również wręczenie Odznak Honorowych „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Otrzymali je Marek Marks (kierownik Katedry Agro-ekosystemów UWM), Jarosław Olak (dyrektor zarządzający Ikea Indrustry w Wielbarku), Henryk Orfinger (prezes zarządu dr Irena Eris S.A.), Zbigniew Raczyński (prezes zarządu Obram w Olsztynie), Florian Romanowski (prezes OPEGIEKA Sp. z o.o. w Elblągu) oraz Jan Rzymowski (prezes firmy Upałty-Rol Sp. z o.o. w Giżycku).

W stolicy regionu odbyły się również uroczystości związane z otwarciem Akademii Biznesu na UWM, którą współfinansuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Przecięto też wstęgę, która symbolizowała otwarcie pierwszego na świecie Międzynarodowego Biura Stowarzyszenia Cittaslow.  Poznaliśmy też wyróżnionych w konkursie na „Inwestycje roku 2016”.

Uczestnicy Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości wzięli udział w szkoleniach dla menedżerów menadżerów klubów fitness, ośrodków sportowych, blogerów fitness oraz w szkoleniach związanych z nowymi technologiami i innowacjami w biznesie. Dyskutowano także o wpływie kontaktów międzynarodowych na przyszłość regionu i jego mieszkańców czy ściągnięciu biznesu na Warmię i Mazury. Przedstawiono także ideę międzynarodowego stowarzyszenia Cittaslow.

Do Olsztyna zawitali znani w Polsce i na świecie trenerzy mentalni m.in. Jakub B. Bączek, Łukasz Jakóbiak i Andrzej Cichocki. Wyjaśniali, jak ważne jest stawianie na własny rozwój, jak odnieść sukces i znaleźć sposób na spełnianie marzeń.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK