Kontakt

Dziedzictwo kulinarne regionu – publikacje

Zasmakuj Warmii, Mazur i Powiśla – w magazynie Poznaj świat

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przystąpił do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego pod nazwą „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” w 2005 roku.

Tworzenie i promocja regionalnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” jest działaniem realizowanym zgodnie z założeniami i priorytetami Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego.

Poprzez sieć samorząd ma możliwość uzyskania większego wpływu na wzrost potencjału gospodarczego regionu Warmii i Mazur, zwiększenie konkurencyjności sektora usług turystycznych oraz połączenie produkcji lokalnych surowców rolnych z przetwórstwem i gastronomią, przez co tworzy się rynek na produkty lokalne i regionalne, wytwarzane w tradycyjny sposób.

Samorząd województwa dokłada także starań, aby odpowiednio wypromować regionalną, lokalną i tradycyjną żywność z Warmii, Mazur i Powiśla, tak, aby znali ją zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający region goście.
    
„Zasmakuj Warmii, Mazur i Powiśla" - w październiku pod tym tytułem ukazał się artykuł w ogólnopolskim czasopiśmie branżowym 'Poznaj świat”.

ZOBACZ


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK