Kontakt

Obszary wiejskie

W Lidzbarku Warmińskim odbył się Festiwal Kultury Myśliwskiej

Festiwal Kultury Myśliwskiej

W niedzielę 23 lipca w Lidzbarku Warmińskim odbył się X Festiwal Kultury Myśliwskiej. Podczas wydarzenia zorganizowany został konkurs kulinarny przygotowania gulaszu z dziczyzny połączony z jego degustacją.

Wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Ignalin, które przygotowało gulasz z dziczyzny podany z kaszą gryczaną, buraczkami i czerwonym winem. Celem konkursu kulinarnego było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, w szczególności promowanie dziczyzny, jako tradycji polskiego łowiectwa.

W części wystawienniczej swoje produkty zaprezentowali lokalni rękodzielnicy i przetwórcy żywności, w tym członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. W programie imprezy znalazły się: koncerty zespołów muzyki myśliwskiej, prezentacje ptaków łowczych i psów myśliwskich, pokazy wabienia, a także prezentacje okolicznych nadleśnictw.

W czasie festiwalu olsztyńskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prowadziło akcję zbiórki krwi, zachęcając do honorowego oddawania krwi.

Organizatorami festiwalu byli burmistrz Lidzbarka Warmińskiego i łowczy okręgowy PZŁ w Olsztynie, partnerem zaś samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK