Kontakt

Obszary wiejskie

Konkurs Agrobiznes 2024. Czekamy na zgłoszenia

Ilustracja do tekstu

Po raz drugi w historii samorząd województwa ogłasza konkurs Laur Agrobiznesu. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych osób z terenu województwa warmińsko-mazurskiego związanych zawodowo z rolnictwem, rybactwem, sektorem rolno-spożywczym, w tym przedsiębiorców.

Pula nagród do podziału wynosi 70 tys. zł.

- Do konkursu zapraszamy rolników, którzy wyróżniają się doskonałą organizacją gospodarowania, stosowaniem nowoczesnych technologii przy zachowaniu zasad ochrony środowiska przyrodniczego, ponadprzeciętną aktywnością zawodową, w tym wysokim poziomem produkcji rolniczej - mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński. - Zapraszamy teżproducentów wytwarzających wysokiej jakości rolnicze surowce i żywność.

Konkurs ma też za zadanie przybliżyć społeczeństwu niepodważalne atuty rolnictwa, rybactwa, agrobiznesu wytwarzającego żywność stanowiącą mocne strony naszego regionu.

Podmioty, które mogą zgłaszać kandydatów, to samorządy terytorialne, samorząd rolniczy, związki branżowe, organizacje społeczno-zawodowe rolników, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz placówki naukowe z terenu województwa.

Uczestnicy mogą startować w siedmiu kategoriach:
- gospodarstwo tradycyjne,
- gospodarstwo wysokotowarowe,
- gospodarstwo/przedsiębiorstwo innowacyjne,
- gospodarstwo ekologiczne/ stosujące metody ekologiczne,
- gospodarstwo specjalistyczne/działy specjalne,
- przetwórcy żywności regionalnej, naturalnej, tradycyjnej (opartej na surowcach z województwa warmińsko-mazurskiego),
- gospodarstwo rybackie.

Przewidziana nagroda dla laureatów w każdej z ocenianych kategorii wynosi 5 tys. zł brutto, za drugie miejsce do 3 tys. zł brutto i za trzecie miejsce do 2 tys. zł brutto. Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2024 roku.

DO POBRANIA:
Regulamin konkursu - 2024
Załącznik nr 1 - karta zgłoszeniowa 2024
Załącznik nr 2 - karta oceny 2024


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK