Kontakt

Obszary wiejskie

O kuchni regionalnej w Lidzbarku Warmińskim

Festiwal Kultury Myśliwskiej

W najbliższą niedzielę (23 lipca 2017 roku) w pobliżu Wysokiej Bramy w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się X Festiwal Kultury Myśliwskiej.

Spotkania związane z kulturą myśliwską rozpoczną się już dzień wcześniej (22 lipca), bowiem tego dnia zaplanowano konferencję „Łowiectwo jako aktywna ochrona przyrody – historia i współczesność”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 w Oranżerii Kultury. Odbędzie się również wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Waldemara Bezucha.

Z kolei w niedzielę zaplanowano konkurs kulinarny, w którym uczestnicy będą przygotowywali dania z dziczyzny. W części wystawienniczej swoje produkty zaprezentują ponadto lokalni rękodzielnicy i przetwórcy żywności, w tym członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Ideą imprezy jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochrona regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Festiwal rozpocznie się uroczystą mszą św. hubertowską (godz. 10.30), a 30 minut później nastąpi przejście pocztów sztandarowych pod Wysoką Bramę. O godz. 12 zaplanowano oficjalne otwarcie tej imprezy.

Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK