Kontakt

Obszary wiejskie

Nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem

Anielskie ruchańce

Coraz więcej przedsiębiorstw znajduje się w bazie członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, promującej produkcję i sprzedaż lokalnej i regionalnej żywności.

Regionalne Dziedzictwo Kulinarne służy spełnianiu życzeń konsumentów, zwiększaniu współpracy pomiędzy lokalnymi producentami żywności i restauracjami, a także wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy regionami członkowskimi.

Ważnym elementem rozwoju gospodarczego regionu jest również promowanie żywności, do produkcji której wykorzystywane są lokalne zasoby surowcowe.

- Mimo całego trudu związanego z przetrwaniem w czasie pandemii zachęcam do bycia solidarnym i do wspierania się nawzajem – apeluje marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Pomóżmy naszym lokalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku. Kupujmy lokalne produkty, jedzmy potrawy przygotowane przez nasze restauracje – wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Zachęcam do wspierania członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, którzy dalej działają, lecz w nieco innej odsłonie. Możemy zamówić u nich produkty czy dania z dowozem lub odbiorem własnym i mieć pewność, że to, co jemy zostało przygotowane przez naszych lokalnych wytwórców z użyciem lokalnych surowców. Okażmy solidarność i pomóżmy naszej regionalnej gospodarce przetrwać. Stworzyliśmy bazę firm, u których można składać zamówienia – korzystajmy i udostępniajmy ją dalej!

Aktualna baza danych zawierająca oferty członków sieci Dziedzictwa Kulinarnego znajduje się na stronie www.dziedzictwokulinarne.pl i na oficjalnym fan page'u na facebooku: https://www.facebook.com/DziedzictwoKulinarneWMP/

Do pobrania:

- APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO - wersja WORD
-
APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO - wersja PDF

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK