Kontakt

Obszary wiejskie

Kartacze kulinarnym symbolem Warmii i Mazur

Kartacze - ilustracja do tekstu

Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo” odbędzie się 4 sierpnia 2019 roku w Gołdapi. Organizatorami wydarzenia są samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz gmina Gołdap.

Ta cykliczna impreza odbywa się w Gołdapi po raz XXI. Festiwal ma wieloletnią tradycję i jest wyśmienitą okazją do skosztowania najlepszych kartaczy w regionie.

Ekipy amatorów i profesjonalnych kucharzy prezentują swoje kulinarne umiejętności. Zostają one poddane ocenie jury konkursowego, które wskazuje Mistrza Kartaczy. Drugim jury jest publiczność. Każdy może po degustacji kartaczy przyrządzonych według różnorodnych receptur zagłosować i wybrać Mistrza Domowych Kartaczy. Festiwal organizowany jest zawsze w pierwszą niedzielę sierpnia i trwa od południa do wieczora.

W tym roku samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w ramach współorganizacji imprezy: 

- organizuje pokaz kulinarny przygotowania kartaczy wraz z degustacją wykonany przez Przedsiębiorstwo należące do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla;
- zapewnia puchar oraz nagrodę rzeczową dla laureatów konkursów kulinarnych;
- współorganizuje kiermasz produktów regionalnych, producentów sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Celem imprezy jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.


PLAKAT IMPREZY


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK