Kontakt

Obszary wiejskie

Pół miliona złotych dla sołectw z Warmii i Mazur

Granty sołeckie w 2018 roku

Samorząd województwa przeznaczył 500 tys. zł na dofinansowanie przedsięwzięć w sołectwach w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2019 roku.

Ideą konkursu jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych.

Pierwsza część tej inicjatywy dotyczy zadań inwestycyjnych, a maksymalna wysokość pomocy finansowej na jedno przedsięwzięcie to 12 tys. zł. Przy ocenie będą brane pod uwagę kryteria związane m.in. z integracją społeczności lokalnej, zaspokojenie potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, racjonalnością i efektywnością wydatków, zaangażowaniem społeczności oraz partnerów w realizację działania oraz wpisaniem się w przestrzeń publiczną sołectwa.

Z kolei 4 tys. zł wynosi maksymalna wysokość wsparcia na projekty aktywizujące społeczności lokalne. Przy ocenie będą brane pod uwagę kryteria związane m.in. z budową kapitału społecznego czy wykorzystaniem dziedzictwa kulturalnego, kulinarnego i historycznego.

Wnioski należy składać do 17 maja 2019 roku w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. Emilii Plater 1, pokój 412).

Osobami do kontaktu są:
- Joanna Karwowska, tel. (89)5219264, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- Monika Stańczyk, tel. tel. (89)5219837, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Załączniki:

- Regulamin konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2019 roku
- Wniosek do konkursu (część I – zadania inwestycyjne - zał. nr 1)
- Wniosek do konkursu (część II – zadania aktywizujące – zał. nr 5)
- Wzór umowy (część I – zadania inwestycyjne – zał. nr 2)
- Wzór umowy (część II – zadania aktywizujące – zał. nr 6)
- Procedura zmiany umowy (część I – zadania inwestycyjne – zał. nr 3)
- Procedura zmiany umowy (część II – zadania aktywizujące – zał. nr 7)
- Wzór sprawozdania (część I – zadania inwestycyjne – zał. nr 4)
- Wzór sprawozdania (część II – zadania aktywizujące – zał. nr 8)


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK