Kontakt

Obszary wiejskie

Drogowcy dyskutują, wystawiają się i świętują w Ostródzie

Ostróda

Pod wspólną nazwą IV Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego w Ostródzie odbędą się cztery wydarzenia, adresowane do różnych odbiorców.

- W niedzielę 1 października w godz. 13:00 - 17:00 w amfiteatrze miejskim w Ostródzie i na terenach nad Jeziorem Drwęckim odbędzie sie festyn „Graj w zielone”. To wydarzenie dla mieszkańców miasta, turystów i gości forum o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym. Motywem przewodnim wydarzenia będzie zieleń, związana z głównym tematem forum, jakim jest w tym roku utrzymanie i wyposażenie dróg, w tym kwestia drzew i zieleni w pasie drogowym.

- W dniach 2-3 października w Centrum Targowo-Konferencyjnego Warmii i Mazur EXPO MAZURY będzie trwała wystawa "OSTROAD - Technika utrzymania, remontów i wyposażenia dróg". Wystawcy to firmy związane z branżą drogową, oferujące rozwiązania, produkty i usługi wykorzystywane w drogownictwie. Przybędzie 25 wystawców, również firmy z regionu i to pierwsza tak duża wystawa na Warmii i Mazurach. Wśród atrakcji - samochód autonomiczny Tesla.

Oprócz tego w Ostródzie będą się obywać dwa inne branżowe wydarzenia.

- W niedzielę 1 października w godz. 16:00 - 19:00 w hotelu Dom Polonii w Ostródzie przy ul. Pieniężnego 6 odbędzie się inauguracja Inicjatywy Akademickiej PKD -
seminarium warsztatowe dla studentów uczelni technicznych „Standaryzacja: potrzeba i kierunki optymalizacji projektów drogowych i mostowych“. A w poniedziałek i we wtorek 2 i 3 października w sali mazurskiej Centrum Targowo-Konferencyjnego Warmii i Mazur EXPO MAZURY odbędzie się konferencja pod hasłem „Utrzymanie dróg: systemy, organizacja, technologie“. Osobna sesja, przygotowana we współpracy z GDDKiA i wykonawcami, dotyczyć będzie zakończonych i trwających inwestycji wokół Ostródy: odcinka drogi S7 z Miłomłyna do Olsztynka i obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK