Kontakt

Obszary wiejskie

Zbliżają się Europejskie Dni Ptaków

Ptaki fot. Maciej Rodziewicz

Z tej okazji Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich zaprasza na VII Ptasi Piknik, który odbędzie się 30 września 2017 roku na Mierzei Wiślanej.

Mierzeja Wiślana jest doskonałym miejscem do obserwacji migrujących ptaków. W programie obserwacje ptaków z punktów nad morzem, mierzeją i zalewem (z punktu na Piracie i okolicach).

Zaplanowano również chwytanie i obrączkowanie ptaków wróblowatych, warsztaty rozpoznawania ptaków, wyszukiwanie rzadkich świstunek w okolicy czy opowieści o ptakach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września 2017 roku, telefonicznie pod numerem: 89 758 85 27 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawach organizacyjnych informacji udziela Alina Rodziewicz: tel kom. 691 388 568. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Organizatorem Ptasiego Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg we współpracy z Drapoliczem, Stowarzyszeniem Ochrony Sów, Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, Parkiem Krajobrazowym Mierzei Wiślanej.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK