Kontakt

Obszary wiejskie

Chwalimy się regionalną żywnością w całej Polsce

Targi w Poznaniu

W najbliższą sobotę w Poznaniu rozpoczynają się targi „Smaki Regionów” – imprezy skupiającej producentów i przetwórców żywności naturalnej i tradycyjnej. W wydarzeniu nie zabraknie przedstawicieli Warmii i Mazur.

Targi to kulinarna podróż niemal przez całą Polskę. Co roku, pod herbami województw, gromadzą się wytwórcy tradycyjnych produktów: aromatycznych wędlin, wyśmienitych serów, regionalnych miodów czy naturalnego pieczywa.

Specjalne Strefy z bogatym programem wydarzeń przyciągną też dzieci np. dzięki Stowarzyszeniu Rzemieślników Piekarstwa RP, dowiedzą się w minipiekarni, jak przygotowuje się bułki ze świeżego ciasta.

Na takiej imprezie nie może zabraknąć naszego regionu. Na stoisku województwa warmińsko-mazurskiego będą królować produkty od członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle tj. ryby, wędliny, mąki, regionalne miody czy sękacze.

Podczas targów zaprezentują się:
- Firma „Mark” Łukasz Kiezik z Giżycka – sękacze,
- Pasieka Ranczo w Kaczej Dolinie z Nowej Wsi Reszelskiej – miody,
- Tradycyjna Wędzarnia Warmińska Jarosław Parol z Kaborna – ryby,
- „Młynomag” Myszkowska Rezanko Sp. J. z Grodzkiego Młyna – mąki,
- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Pabich Dariusz Pabich z Lubajn – wędliny,
- Zakład wędliniarski „Flis-Pol” z Miłomłyna – wędliny.

W Poznaniu odbędzie się również krajowy finał konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów i wręczone zostaną Perły w kategorii Produkt
i Potrawa.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 200 wystawców z 16 województw, a same targi odwiedziło 35 tys. świadomych konsumentów.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK