Kontakt

Obszary wiejskie

Promocja mięsa wieprzowego

Festiwal Wieprzowiny w Działdowie

„Festiwal Wieprzowy”, którego ideą jest promowanie mięsa wieprzowego, odbył się w Działdowie. W imprezie uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. 

W konkursie na najlepszą potrawę z wieprzowiny wystartowało 6 drużyn: Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Dworze, Sołectwo Brodowo, Spółdzielnia Socjalna MOCNA STRONA z Działdowa, Sołectwo Uzdowo, Areszt Śledczy w Działdowie, Ekipa z Doliny- drużyna z Działdowa. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą Pucharu Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego została Ekipa z Doliny.

W zmaganiach kulinarnych na najlepszego kotleta schabowego udział wzięli samorządowcy tj. marszałek województwa warmińsko–mazurskiego, wójt gminy Działdowo, burmistrz Działdowa oraz zastępca burmistrza Działdowa. Zdaniem publiczności najlepszego kotleta schabowego przygotował Paweł Cieśliński - wójt gminy Działdowo.

Podczas Festiwalu odbył się także pokaz kulinarny polegający na przygotowaniu zupy gulaszowej na oczach zgromadzonej publiczności oraz wydaniu jej do degustacji uczestnikom imprezy. Równocześnie z pokazem odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci.

Nie zabrakło też kiermaszu producentów żywności tradycyjnej i regionalnej, gdzie można było nabyć produkty przygotowane według regionalnych receptur opartych o tradycyjne surowce.

Organizatorem wydarzenia byli Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, Burmistrz Miasta Działdowo, Miejski Dom kultury w Działdowie oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Impreza sfinansowana została z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK