Kontakt

Kultura i Edukacja

Nasz film z międzynarodowym wyróżnieniem

Ilustracja do tekstu - taśma filmowa

Na 42.Festiwalu Filmów Sportowych Złoty Paladyn w Palermo debiutancki pełnometrażowy dokument NIEZWYCIĘŻONA  w reżyserii Tomasza Kolińskiego otrzymał Nagrodę za reżyserię.

Film uzyskał dofinansowanie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego ze środków samorządu województwa.

W festiwalowej rywalizacji uczestniczyło 150 filmów z 27 krajów. Polskę reprezentowała NIEZWYCIĘŻONA – opowieść o olsztyniance Joannie Jędrzejczyk – wielokrotnej mistrzyni Polski, Europy i świata w tajskim boksie i mieszanych sztukach walki.

Główną oś historii bohaterki reżyser zbudował na pokazaniu dramatycznych kontrastów: kruchość fizyczna i  osamotnienie w zderzeniu z nadludzką determinacją i wolą walki, brak wsparcia w początkach kariery, samotność w walce czy tęsknota za rodzinnym Olsztynem.

Niewątpliwym walorem opowieści jest niekończące wykorzystanie języka filmowego. Znakomite zdjęcia Moniki Woźniak realizowane w różnych lokacjach, sytuacjach i anturażu, ale zawsze i konsekwentnie skoncentrowane na bohaterce, pokazujące jej nieprzewidywalność, nerwowość, a innym razem spokój. W tym przyglądaniu się Joannie Jędrzejczyk, można by rzec nie spuszczaniu jej z oka, co czynią twórcy tego niezwykłego filmu również poprzez dynamiczny montaż, ma swój udział Jacek Lachowicz – autor muzyki.

Producentem wiodącym filmu jest Łukasz Dzięcioł  – OPUS FILM oraz Polska HBO i Szwajcaria – Telfim GbmH.

Łącznie filmy, których koproducentem jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, uzyskały 66 nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach, w tym jedno wyróżnienie.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK