Kontakt

Kultura i Edukacja

Sobota ze śpiewaną poezją w Olsztynie

Zamek w Olsztynie

48. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” odbędzie się 25 czerwca 2022 roku w Olsztynie.

Spotkania Zamkowe są festiwalem ogólnopolskim, którego celem jest propagowanie i upowszechnianie amatorskiej twórczości artystycznej, inspirowanie twórców do artystycznych poszukiwań, pomoc w rozwijaniu indywidualności oraz doskonalenie umiejętności twórczych i wykonawczych uczestników oraz konfrontacja dokonań twórczych kompozytorów, poetów i wykonawców.

Impreza ma formę konkursu młodych wykonawców, którego uzupełnieniem są koncerty uznanych artystów, często poświęcone określonemu tematowi czy dorobkowi określonego twórcy.

Organizatorzy stawiają sobie za cel popularyzowanie polskiej piosenki poetyckiej i promocję wszelkich form twórczości z nią związanych, inspirowanie młodych talentów do artystycznych poszukiwań oraz prezentację ich najciekawszych osiągnięć.

Jury po wysłuchaniu w kwalifikacjach 35 wykonawców i dwóch nagrań wideo do udziału w finałowym konkursie zaprosiło 14 z nich.

Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 19 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Występy uświetni koncert Macieja Maleńczuka w programie: Maleńczuk + rhythm section.

Organizatorem Spotkań Zamkowych jest Centrum Edukacji Inicjatyw i Kulturalnych w Olsztynie (instytucja samorządu województwa) przy wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI:
- FB
- stronie internetowej 
- bilety

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK