Kontakt

Kultura i Edukacja

Dni Kultury Ukraińskiej

Giżycko

Tegoroczne uroczystości zagoszczą w dwóch miejscowościach: w Wydminach i w Giżycku. Zasadnicza część dwudziestej pierwszej edycji tej zasłużonej dla regionu imprezy odbędzie się 17 i 18 czerwca 2017 roku, a ostatni jej akord – 16 lipca.

W czerwcową sobotę o godz. 17.00 na program artystyczny zaprosi Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Przemyślu. Na scenie wystąpią: Zespół Taneczny „Arkan”, Zespół Bandury, Zespół Instrumentów Ludowych, zespół Dobry Czas oraz Teatr „PopryWse”.

Następnego dnia młodzi artyści zaprezentują swoje muzyczne, wokalne i taneczne umiejętności przed publicznością w Giżycku. Najpierw część z nich weźmie udział w programie poświęconym 70. rocznicy Аkcji „Wisła”, który o godz. 11.30 rozpocznie się w cerkwi greckokatolickiej (ul. Białostocka 1). Potem, już w pełnym składzie, o godz. 16.00 dadzą koncert w sali bankietowej Biłas i Synowie (Pasaż Portowy 2). Wstęp na wszystkie punkty programu imprezy będzie wolny.

16 lipca kolejne wydarzenia zagoszczą w obu miejscach w Giżycku. O godz. 11.30 w sali przy cerkwi zaplanowano konferencję poświęconą 70. rocznicy Аkcji „Wisła”. Natomiast o godz. 16.00 w sali bankietowej wystąpi Reprezentacyjny Chór Związku Ukraińców w Polsce „Żurawli”.

Więcej informacji o turystycznych walorach regionu na stronie www.mazury.travel 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK