Kontakt

Kultura i Edukacja

Konkurs poetycki im. Michała Kajki

Muzeum im. Michała Kajki - fot. Muzeum Kajki

Muzeum Michała Kajki w Ogródku - Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu i Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu ogłaszają XVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki.

W konkursie mogą brać udział wszyscy, niezależnie od przynależności do związków twórczych i stowarzyszeń, którzy na adres organizatora prześlą zestaw trzech niepublikowanych oraz nieocenianych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem).

Zestawy wierszy należy nadsyłać w czterech kopiach. W konkursie nie mogą brać udziału osoby, wyróżnione lub nagrodzone w poprzednich edycjach tej inicjatywy.

Wiersze nadesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi. O wynikach organizator powiadamia tylko laureatów.

Zestawy będzie rozpatrywać jury w składzie:
dr hab. Krzysztof Korotkich – literaturoznawca, Uniwersytet w Białymstoku
Teresa Radziewicz – poetka, laureatka Nagrody K.I. Gałczyńskiego Orfeusz Mazurski
Bartłomiej Siwiec – poeta, prozaik, krytyk literacki

Termin nadsyłania prac mija 29 kwietnia 2022 roku, rozstrzygnięcie konkursu – 4 czerwca 2022 r.; gala przyznania nagród – przełom lipca i sierpnia 2022 r.

Wiersze należy nadsyłać na adres: Polana Kultury w Orzyszu, ul. Wojska Polskiego 9D, 12-250 Orzysz, z dopiskiem „Konkurs Michała Kajki”.

Dodatkowe informacje od godz. 8.00 do 16.00 pod numerem tel. 87 423 70 10 oraz na stronie internetowej www.michalkajka.pl


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK