Kontakt

Kultura i Edukacja

Rozbudzanie potencjału artystycznego wśród seniorów

Logotyp - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

W projekcie „Seniorzy w teatrze tańca” biorą udział seniorzy powyżej 60 roku życia. Jego ideą jest zapoznanie uczestników z formą sztuki jaką jest teatr tańca.

Celem projektu jest uruchomienie kreatywności uczestników, rozbudzenie ich potencjału artystycznego oraz przełamanie barier i stereotypów, poprzez wspólną pracę twórczą, w jednorodnej grupie rówieśników.

Prowadzone działania polegają na spotkaniach artystycznych (2 razy tygodniu) z dwiema choreografkami/reżyserkami Olsztyńskiego Teatru Tańca. Proces twórczy opiera się na zajęciach ruchowych z elementami tańca oraz improwizacji.

Efektem spotkań będzie przygotowanie pokazu/performansu, który zostanie zaprezentowany w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1).

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Plan spotkań:
- Październik-listopad – poniedziałki i czwartki, godz. 10-12: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1)


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK