Kontakt

Kultura i Edukacja

Trajektorie i zdarzenia w Galerii Marszałkowskiej

Galeria Marszałkowska w Olsztynie

Wernisaż wystawy Zbigniewa Urbalewicza „Trajektorie i zdarzenia” odbędzie się 9 marca 2020 roku w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie.

Zbigniew Urbalewicz zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, kaligrafią, malarstwem, instalacją, fotografią. W twórczości inspiruje się tekstem, pismem, literą, ideogramem i piktogramem, wykorzystując je w osobistym zapisie graficznym.

W 2014 otrzymał Brązowy Laur UWM za zasługi dla rozwoju Uniwersytetu oraz zaangażowaną pracę naukowo-dydaktyczną i działalność na rzecz środowiska akademickiego.  W 2015 otrzymał Nagrodę Indywidualną Rektora UWM w Olsztynie II stopnia w dziedzinie organizacyjnej.

Członek Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Od 2014 roku w Fundacji „Wyłom" od 2016 r. członek zarządu tejże. Członek Kapituły Konkursu Ładnego Pisania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pisania Piórem.

Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestnik konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Początek poniedziałkowego wernisażu o godz. 16 w Galerii Marszałkowskiej, która mieści się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. Plater 1, II p.).


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK