Kontakt

Kultura i Edukacja

Ciekawy piątek w Centrum Polsko-Francuskim

Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor-Warmia i Mazury

Wystawa oraz bezpłatne warsztaty dla nauczycieli odbędą się 13 września 2019 roku w Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie.

O godz. 11 rozpoczną się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli wszystkich przedmiotów z tworzenia i wykorzystywania na lekcjach wideoklipów.

Zajęcia poprowadzi dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych z Bretanii, Olivier Caillebot. Warsztaty będą tłumaczone na język polski – WIĘCEJ INFORMACJI

Z kolei o godz. 18 zaplanowano otwarcie wystawy "W krzywym zwierciadle. Jeńcy wojenni w obozach Wehrmachtu".

Wystawa powstała ze zbiorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, ze względu na użyte środki przekazu – satyryczne rysunki jeńców wojennych – jest odważną próbą świadomego i celowego rejestrowania przez nich obrazu niewoli w krzywym zwierciadle. Ironia wobec siebie i kpina z tych, od których zależała nie tylko wielkość porcji zupy, ale i życie, każą oglądającym przewrotnie zachować powagę wobec zabawnych scen z obozowego życia codziennego, narysowanych często wprawną ręką i mocną kreską, nierzadko dodatkowo pokolorowanych cudem zdobytą kredką.

Słowo wstępu wygłosi dr Ewelina Klimczak z CMJ w Łambinowicach-Opolu. Wystawa zorganizowana na zakończenie dwuletniego projektu edukacyjnego Erasmus+ „Stalag – życie i śmierć w niemieckim obozie jenieckim podczas II wojny światowej” realizowanego we współpracy ze szkołami i muzeami z Polski, Niemiec i Francji.

Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie jest instytucją kultury samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK