Kontakt

Kultura i Edukacja

Spędź wakacje z Mikołajem Kopernikiem

Zamek w Olsztynie

Cykl imprez „Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem” co roku organizowane są przez Muzeum Warmii i Mazur. Kolejne spotkanie 11 lipca 2019 roku.

Wydarzenie poświęcone jest Mikołajowi Kopernikowi, najsłynniejszemu mieszkańcowi olsztyńskiego zamku.

W stolicy regionu zajmował się astronomią, medycyną, sprawami handlu i dobrych pieniędzy i o tym wszystkim organizatorzy opowiadać w czasie spotkań. Po zamku oprowadza osobiście Mikołaj Kopernik, a w południe występuje Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

Spotkania rozpoczynają się o godz. 10 i trwają do godz. 13.45. Wstęp 5 zł.

Szczegółowy program:

11 lipca
Handel wymienny
Uczestnicy znajdą się na targu, gdzie można zdobyć lub stracić pieniądze. Spotkacie tego dnia magików pokazujących tajemniczy świat magii, fizyki i elektryczności, zważycie ile uncji waży wasz telefon, sprawdzicie, które inwestycje najbardziej popłacają. Tego dnia, szykując się do zimy, pomalujecie warmińskie kafle piecowe.

18 lipca
Dzień codzienny
Co oprócz zdrowia jest najważniejsze? Żeby mieć co zjeść i dobrze się bawić! Pyszne i zdrowe jedzenie zapewni nam Tygiel Warmiński, podamy herbaty ziołowe, unurzacie się w glinie, zagracie w kręgle i sprawdzicie inne swoje sprawności.

25 lipca
Słońce nad zamkiem
Artystów zapraszamy na leżaki by portretowali chmury, architektów do budowy zamku, odważnych do ujarzmienia promieni słonecznych a niezdecydowanych, po prostu, do zabawy podczas ostatniego tegorocznego Czwartku.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK