Kontakt

Kultura i Edukacja

Nabór do konkursów 5. edycji WAMA Film Festival otwarty

Logotyp projektu

Startuje nabór do dwóch sekcji konkursowych festiwalu - Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych oraz Konkursu Filmów Krótkich. Zgłoszenia można przesyłać do 10 września 2018 roku.

WAMA Film Festival tradycyjnie obradowały będą dwa składy jurorskie, złożone z twórców i krytyków filmowych. Pula nagród poszerzy się w tym roku o jedną znaczącą pozycję, która powinna zainteresować przede wszystkim filmowców stawiających pierwsze kroki w branży.

Poza tradycyjnymi Grand Prix w obu konkursach po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda specjalna za najlepszy debiut. Nagrodzie patronuje sponsor, który wspiera festiwal od pierwszej edycji - Michelin Polska.

W Konkursie Filmów Krótkich swoją nagrodę przyzna również Jury Warmii i Mazur, które zastąpi funkcjonujące przez cztery lata Jury Mniejszości Kulturowych. Wręczone zostaną także nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Z kolei w Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych, poza nagrodą główną, zostanie przyznana nagroda publiczności.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminie festiwalu: https://wamafestival.pl/download/wama_konkursy_filmowe_regulamin_2018.pdf.

Formularz zgłoszenia filmów znajduje się pod adresem:https://wamafestival.pl/nabor-filmow-2018 

Wyniki selekcji pojawią się na stronie festiwalu do 17 września 2018 roku.

5. edycja WAMA Film Festival w Olsztynie odbędzie się między 9 a 13 października 2018 roku.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK