Premiera filmu dofinansowanego przez samorząd województwa
W olsztyńskim kinie odbyła się premiera obrazu „Cicha Noc“. W wydarzeniu wzięli udział twórcy filmu oraz aktorzy.
Zdjęcia, plenery i wnętrza do filmu realizowano na Warmii. Materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni, od lutego do kwietnia 2017 roku.
Produkcja została dofinansowana z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego jako jedyny projekt fabularny spośród obrazów aplikujących o taki grant.
Debiut fabularny Piotra Domalewskiego został nagrodzony Złotymi Lwami na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei główny bohater Dawid Ogrodnik otrzymał wyróżnienie za najlepszą rolę męską.
Do kin film trafi 24 listopada.
Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy ogłosił drugą edycję konkursu na wspieranie finansowe produkcji filmowych. Przedsięwzięcie ma na celu finansowe wspieranie produkcji filmowej związanej z województwem warmińsko-mazurskim, która może przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu oraz budowania jego pozytywnego wizerunku poprzez tematykę, twórców i realizację filmów na Warmii i Mazurach.
Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia 2017 roku.