Kontakt

Marszałek województwa

Gustaw Marek Brzezin

gustaw marek brzezinUrodził się 13.07.1958 r. w Ostródzie. Jest absolwentem Technikum Rolniczego w Dobrocinie i Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (szczegółowa uprawa roślin) oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (administracja i zarządzanie).

W 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 1984 r. podjął pracę w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych (produkcja roślinna), a następnie pełnił funkcję kierownika szkolenia praktycznego. Po podjęciu pracy zawodowej zainteresował się działalnością polityczną, a w okresie przemian ustrojowych w państwie aktywnie włączył się w pracę na rzecz odradzającego się Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1998–2002 pełnił funkcję radnego powiatowego.

Od listopada 1998 r. do 9 lipca 2012 r. sprawował funkcję wójta gminy Ostróda. Od 1999 r. do lipca 2012 r. był przewodniczącym Zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”, a także prezesem Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostródzie. Od 9 lipca 2012 r. był wicemarszałkiem województwa, w Zarządzie Województwa odpowiadał za zarządzanie środkami unijnymi. 

Po wyborach samorządowych w 2014 r. został radnym wojewódzkim, a 12 grudnia 2014 r. objął funkcję marszałka województwa. Odznaczony m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową Ministra Administracji i Cyfryzacji „Za zasługi dla Samorządu Terytorialnego”, odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, wyróżnieniem w uznaniu za zaangażowanie w promocję Europejskich Dni Dziedzictwa i wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa, statuetką „Osobowość Warmii i Mazur”, medalami „Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych”, „Za Zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych RP”, laureat Kosyniera Przedsiębiorczości 2015.

Od 16 października 2016 prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL. 9 listopada 2016 r. mianowany przez Radę Unii Europejskiej członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK