Kontakt

Konkurs #15latWMwUE

Propozycja dla influencerów z Warmii i Mazur

Ogłoszona inicjatywa zachęcała uczniów z Warmii i Mazur do odkrycia i udokumentowania na stworzonym przez nich filmie, jak przez ostatnich 15 lat zmieniło się miejsce, w którym mieszkają. 

Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy z nich zakładał opublikowanie nadesłanych prac w portalu społecznościowym Twitter.

Jego użytkownicy przez dwa tygodnie mogli oddawać swoje głosy na film ich zdaniem najlepiej ukazujący pozytywne zmiany w województwie warmińsko-mazurskim po 15 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Od początku na prowadzenie w liczbie „lajków” wysunął się film pt. „Europa w naszej szkole” uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z Olsztyna. Jednakże swoich licznych fanów miał również zespół z Biskupca z filmem pt. „Biskupiec 2019”. Ostatecznie uczniowie z „Handlówki” ani razu nie stracili prowadzenia i tym samym zdobywają nagrodę publiczności użytkowników Twittera z liczbą 161 polubień.

Burzliwe natomiast okazało się posiedzenie komisji konkursowej. Do ostatniej chwili nie było wiadomo kto zwycięży, a tym samym zdobędzie nagrodę główną – wyjazd do Brukseli. Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:
- I miejsce i nagrodę główną, tj. wyjazd do Brukseli, otrzymują uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z Olsztyna z pracą pt. „Europa w naszej szkole”.
- II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - II Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna z pracą pt. „15 lat w Unii – czas rozwoju i poprawy warunków życia”.
- III miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie z pracą pt. ”Powiat Kętrzyński w Unii Europejskiej”.

Laureatów o miejscu i terminie rozdania nagród poinformują organizatorzy.

Nagroda główna to wyjazd do Brukseli.

 .................................................................................................................................................................................................................................................................

Obserwujesz zmiany, jakie zachodzą w Twojej okolicy? Lubisz tworzyć grafiki i montować filmy? Ty i Twoi przyjaciele jesteście aktywni w mediach społecznościowych? Połączcie siły i weźcie udział w konkursie #15latWMwUE! Zwycięska drużyna wraz z opiekunem wyjedzie do Brukseli. 

Konkurs organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zachęca do aktywnego i świadomego uczestnictwa w wydarzeniach społeczno-politycznych w Unii Europejskiej. Chcemy Was zachęcić do odkrycia, jak przez ostatnich 15 lat zmieniło się miejsce, w którym mieszkacie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy mieć od 16 do 18 lat oraz wspólnie stworzyć projekt multimedialny w formie wideo. Trwający maksymalnie 60 sekund film powinien promować pozytywne zmiany, które dokonały się w województwie warmińsko-mazurskim w wyniku członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy z nich zakłada opublikowanie nadesłanych filmików w portalu społecznościowym Twitter na oficjalnym koncie Departamentu Współpracy Międzynarodowej https://twitter.com/DwmWarmia  

Zasada jest prosta: my wrzucamy Wasz film na nasz profil, a wy zachęcacie kolegów ze szkoły, rodzinę i znajomych, żeby go polubili – film, który zyska najwięcej „lajków-serduszek” wygrywa nagrodę publiczności użytkowników Twittera. Na zwycięską ekipę czekają nagrody rzeczowe.

Drugi etap to ocena nadesłanych prac przez jury konkursowe. Będziemy zwracać uwagę na oryginalność i pomysłowość, estetykę oraz uniwersalność przekazu. Zwycięzcy pojadą z nami do Brukseli, nagrody przewidziane są także dla drużyn, które zajmą miejsca II i III.

Prace przesyłajcie do 30 kwietnia 2019 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Współpracy Międzynarodowej, 10-562 Olsztyn, ul. Emilii Plater 1 z dopiskiem „Konkurs”.

Więcej informacji pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: 
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK