Kontakt

Konkurs: Szlakiem Mikołaja Kopernika 2021

Kopernik patrzył nie tylko w niebo - konkurs IT

konkurs it 2021 logoSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w kolejnej edycji konkursu informatycznego pt. Szlakiem Mikołaja Kopernika.

Tegoroczna edycja nosi podtytuł „Kopernik patrzył nie tylko w niebo”, bo warto wiedzieć, że Mikołaj Kopernik był nie tylko astronomem, ale jak na człowieka renesansu przystało, łączył działalność w wielu dziedzinach, takich jak matematyka, medycyna, prawo, ekonomia, dyplomacja, kartografia, czy strategia wojskowa.

Dlatego w tym roku stawiamy na łączenie umiejętności informatycznych z umiejętnościami pozyskiwania wiedzy, rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, docierania do wiarygodnych źródeł, nowatorskiego ich przedstawiania oraz wykorzystywania z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi.

Zachęcamy do przygotowania projektów, które przybliżą postać Mikołaja Kopernika na przykład jako stratega, ekonomistę, czy lekarza, ale też będą stanowiły narzędzie do dalszej pracy lub wykorzystania przez użytkowników.

Zapraszamy do zabawy ze sztuczną inteligencją, z rozszerzoną rzeczywistością, do pracy w różnych środowiskach i technologiach, do wykorzystania takich produktów województwa warmińsko-mazurskiego jak #genwarmiiimazur, #copernicoin, #szlakkopernikowski, #warmiaimazury.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone, ale też mają szansę stać się narzędziem promocji naszego regionu, a dla autorów mogą stać się przepustką do kariery, bo w branży IT wiek nie gra roli.

Na prace czekamy do 14 maja 2021 r.

Finałowa gala odbędzie się 12 czerwca 2021 r.

Prosimy o śledzenie aktualności na stronie, wszelkie informacje będą podawane również na Facebooku https://www.facebook.com/Chceinternetpl/.

DO POBRANIA:
- Regulamin konkursu
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie w sprawie zgody na przetwarzanie danych osobowych
- Oświadczenie dotyczące wykorzystania wizerunku
-
Oświadczenie do celów podatkowych
- Plakat konkursu


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK