Kontakt

Urząd Marszałkowski

Informacje dodatkowe - język migowy

Język migowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 20)  osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się (zwana dalej „osobą uprawnioną”) ma prawo do:

1. załatwienia sprawy przy pomocy osoby przybranej
Osoby uprawnione mają prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy w Urzędzie. Osoba przybrana powinna mieć ukończone 16 lat. Z pomocy osoby przybranej osoba uprawniona nie będzie mogła skorzystać wyłącznie w sytuacji, gdy wnioskowane dane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych, a dostęp do nich przysługuje wyłącznie osobie uprawnionej.

2. kontaktu z Urzędem za pośrednictwem środków wspierających komunikowanie się
Mając na uwadze potrzeby osób uprawnionych Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie udostępnia następujące środki wspierające komunikowanie się:
- faks (89) 521 95 69,
- telefonicznie, przy pomocy osoby trzeciej tel. (89) 521 90 00,
- SMS: 789 374 088,
- poczta elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3. skorzystania z usług tłumacza języka migowego
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapewnia możliwość korzystania z usług tłumacza języka migowego. Osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z usług tłumacza języka migowego, co najmniej na trzy dni robocze wcześniej.
Wyjątkiem są sytuacje nagłe.

Do pobrania:
Wzór formularza zgłoszenia sprawy

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK