Kontakt

Warning: var_dump() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/nowyportal.warmia.mazury.pl/public_html/templates/wrota2016/index.php on line 89

Turystyka i promocja regionu

Warmia i Mazury przyjazne rowerzystom

Ilustracja do tekstu

Poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, który był organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele Warmii i Mazur.

Ideą przedsięwzięcia jest zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów, wspierają akcje „Bądź bezpieczny na rowerze”, zachęcają do jazdy w kaskach i kamizelkach odblaskowych, a także do znakowania rowerów. Konkurs jest okazją do promocji gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz gmin, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.

W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie od 10 do 30 tys. mieszkańców certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” otrzymały m.in. Mrągowo oraz Węgorzewo, natomiast od 3 do 10 tys. mieszkańców – Giżycko.

Wręczenie certyfikatów, wyróżnień oraz nagród odbędzie się 21 września 2017 roku podczas VIII edycji Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo.


Partnerzy

  •  po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK
  •