Logo WMSSE

Na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną dwie nowe inwestycje z branży meblarsko-drzewnej.

Zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie otrzymł Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy oraz firma Horizont Project Development.

Planowana inwestycja Warmińsko-Mazurskiego Klastra Meblowego zlokalizowana będzie w Smolnikach w Gminie Iława i polega na zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu. Planowany jest zakup i montaż nowoczesnych, sterowanych numerycznie, maszyn do obróbki małych i wąskich elementów mebli, co znacząco zwiększy wydajność procesu technologicznego. Koszt inwestycji, która zostanie ukończona w połowie 2019 roku, to 4 mln zł, a w unowocześnionym zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 175 nowych pracowników.

Z kolei w Biskupcu firma Horizont Project Development wybuduje zakład produkcyjny przetwórstwa drewna . Na powierzchni ok. 170 tys. m2, oprócz płyt wiórowych i melaminowanych wytwarzane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Fabryka powstanie na obszarze 84 ha. Planowane nakłady przekroczą 789 mln zł, a zatrudnionych zostanie co najmniej 300 pracowników.