Artykuły z kategorii

Logotyp projektu

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego promuje przekazywanie 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu.

Pełna lista uprawnionych podmiotów z województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się na stronie internetowej wspieramregion.pl. Jest na niej ponad 300 organizacji prowadzących działania w najróżniejszych dziedzinach – od ochrony zdrowia, przez pomoc ubogim, po akcje kulturalne. Z pewnością każdy mieszkaniec regionu znajdzie cel, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom.

Przypomnijmy, że 1 procent podatku można przekazać organizacjom, które prowadzą działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności lub określonej grupy podmiotów, pod warunkiem, że grupa ta jest wyodrębniona ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną w stosunku do społeczeństwa.

Działania koordynowane przez samorząd województwa w tym roku zdecydowali się wesprzeć Honorowi Ambasadorzy kampanii: Iwona Pavlović – polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w wielu międzynarodowych konkursach tanecznych, a także konferansjerka; Andrzej Matracki i Paweł Matracki – mistrzowie fryzjerstwa; Paweł Woicki - siatkarz, kapitan zespołu Indykpol AZS Olsztyn; Henryka Bochniarz - prezydent Konfederacji Lewiatan; Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy oraz gwiazdy muzyki – Norbi i zespół Enej.

WIĘCEJ INFORMACJI